Yasak Elma Şahika öldü mü? Nesrin Cevadzade diziye veda mı ediyor?

Fox TV'de yayınlanan Yasak Elma dizisinde Nesrin Cavadzade'nin Şahika karakterinin akıbeti seyirciler tarafından merak ediliyor. Dizinin fenomen karakteri Şahika'nın öldüğü iddia edilmişti. Dizi severler, bu haberin doğruluğunu araştırırken Cavadzade'den açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
Yasak Elma Şahika öldü mü? Nesrin Cevadzade diziye veda mı ediyor?
29.04.2021 00:48

FOX ekranlarının sevilen dizisi Yasak Elma, her pazartesi seyircisi ile buluşmaya devam ediyor. Yasak Elma dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Şahika karakterinin ölüm iddiası dizinin takipçilerini derinden etkiledi. Güzel oyuncuların hayranları Nesrin Cavadzade'nin hayat verdiği Şahika'nın ölüp ölmediğini araştıyor.

İki sezondur seyircisinin karşına çıkan Yasak Elma dizindeki Şahika karakterine hayat veren Nesrin Cavadzade'nin diziden ölerek ayrıldığı iddia edildi.

YASAK ELMA ŞAHİKA ÖLDÜ MÜ?

Birsen Altuntaş'ın haberine göre Cansu'nun (Nilperi Şahinkaya) silahlı saldırısına uğrayan Şahika karakteri ölecek. Nesrin Cavadzade'nin hayat verdiği Şahika karakteri gündemde.

Nesrin Cavadzade konuyla ilgili, ''Bütün güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Ben de sizi seviyorum. Efsaneler ölmez.'' açıklamasını yaptı.

NESRİN CAVADZADE KİMDİR?

Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğmuştur. Annesiyle birlikte 11 yaşında İstanbul’a geldi. Hiç Türkçe bilmediği için Bakü’de bitirdiği ilkokul dördüncü sınıfı Cent Koleji’nde tekrar etmek zorunda kaldı. Türkçe’yi çok kısa bir sürede anadili kadar iyi konuşur oldu.

Ortaokulu Şişli’deki Özel Bilgi Lisesi’nde bitirdi. Orada okurken okulun Tiyatro Kolu’na katıldı. Tiyatro Kolu’nun o sene sahneleyeceği “Türkmen Düğünü” adlı oyunda rol almaya hak kazandı. Oyun Şişli’deki Tiyatro Kare’de sahnelendi.

Liseye Şişli Terakki Lisesi’nde devam etti. Burada da Tiyatro Kolu’na yazıldı. Ardından Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde okuyarak mezun oldu. 5 senede bitirdiği fakültede okurken beş kısa film çekti, filmleri aralarında BerlinFilm Festivali’nin de bulunduğu çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festivallerde gösterildi, ödüller aldı.

Şahika Tekand Studio Oyuncularında 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Nesrin Cavadzade Türkçe’nin dışında, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

2011 yılında Cengiz Aytmatov’un ünlü eseri “Selvi Boylum Al Yazmalım”dan senarist Mahinur Ergun tarafından uyarlanan “Al Yazmalım” adlı dizide Seçkin Özdemir, Özge Özpirinçci, Barış Falay, Saygın Soysal, Ahmet Saraçoğlu,Gözde Kansu, Zeynep Arolat, Macit Koper ile birlikte oynadı.

ÖDÜLLERİ

2014 – 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En iyi kadın oyuncu ödülünü”nü “Kuzu” filmindeki rolü ile aldı.
2011 – 48.Antalya Film Şenliği – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Güzel Günler Göreceğiz)
2012 – 17.Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) (Yangın Var)
2012 – 23.Ankara Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu (Yangın Var)
2009 – 20.Ankara Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu (Dilber’in Sekiz Günü)
2008 – 3.Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu (Dilber’in Sekiz Günü)

FİLM VE DİZİLERİ

2016 – Kış Güneşi (Efruz) (TV Dizisi)
2015 – Çanakkale Yüzyıllık Mühür (Ayşe Kız) (TV Dizisi)
2015 – Son Mektup (Sinema Filmi)
2014 – Kuzu (Medine ) (Sinema Filmi)
2014 – Annemin Şarkısı (Zeynep)(Sinema Filmi)
2014 – Küçük Ağa
2013 – Görüş Günü Kadınları
2012 – Ağır Roman Yeni Dünya
2012 – Derin Nefes Al (Kısa Film)
2011 – Yangın Var
2011 – Güzel Günler Göreceğiz
2011 – Al Yazmalım
2010 – Samanyolu
2010 – Acı
2009 – Gitmek: Benim Marlon ve Brandom
2008 – Dilber’in Sekiz Günü
2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı
2007 – Yersiz Yurtsuz

 

Yorumlar