Yavaş hakim karşısında

ANKARALI İş adamı Necmettin Kesgin ile uzun süredir mahkemelik olan Mansur Yavaş, görevi kötüye kullanmak ve huzuru bozmaktan dolayı hakim karşısına çıkıyor.

Yavaş hakim karşısında
18.09.2019 09:49

KADİR YILDIZ / TÜRKGÜN

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek davada Mansur Yavaş hakkındaki iddialara cevap verecek. Daha önce avukatlığını Bülent Yücetürk’ün yaptığı Yavaş’ı bu kez avukat Mustafa Ekinci savunacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankaralı İş adamı Necmettin Kesgin ile aralarında uzun süredir devam eden sahte senet davası yargıya taşındı. Mansur Yavaş, danışmanlık sözleşmesi olmadığı halde Necmettin Kesgin’den 600 bin dolar tahsil etmek istemek ve görevi kötüye kullanmakla suçlanıyor. Yavaş’ın SMS üzerinden tehdit mesajları göndererek danışmanlık ücretini tahsil etmeye çalışması üzerine Necmettin Kesgin tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Savcılık bunun üzerine, Mansur Yavaş hakkında huzuru bozma suçundan soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturmadan sonra, Mansur Yavaş’ın resmi belgede sahtecilik, şantaj, dolandırıcılık, yargı içinde menfaat edinmek için örgüt kurma, hakaret, basın önünde hakaret, iftira, kişisel belgelerin paylaşılması gibi birçok suçlamaya bağlı olarak, hakkında dava açıldı.

Ayrıca Mansur Yavaş’ın bir TV kanalında neden danışmanlık sözleşmesi yapmadınız” sorusuna “alacağımın miktarın önemli bir kısmı vergiye gidecekti” şeklinde cevap vermesi üzerine Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından hakkında başlatılan incelemenin de yakın zamanda rapor haline getirilmesi bekleniyor.

Yorumlar