Yeminli mali müşavirlik sınavı ne zaman 202? 3. dönem YMM sınav tarihleri elli oldu mu?

2021 3. dönem yeminli mali müşavirlik (YMM) sınav tarihlerine yönelik araştırmalar hızlandı. Resmi Gazete’de yapılan duyuru sonrası adaylar,  2021 3. dönem yeminli mali müşavirlik (YMM) sınavı başvurusu ve sınav tarihleri ne zaman olduğunu sorguluyor.

Google Haberlere Abone ol
Yeminli mali müşavirlik sınavı ne zaman 202? 3. dönem YMM sınav tarihleri elli oldu mu?
15.09.2021 19:37

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, 2021 3. dönem yeminli mali müşavirlik (YMM) sınav tarihleri belli oldu. Bu sınava girecek olan adaylar, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği tarafından düzenlenen yeminli mali müşavirlik sınavı ne zaman? olduğunu araştırılıyor.

2021 YILI 3. DÖNEM YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK (YMM) SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinin (TÜRMOB) Resmi Gazete'de yayımlanan duyurusuna göre, 2021 3. dönem yeminli mali müşavirlik (YMM) sınav 4-13 Aralık tarihlerinde Ankara'da gerçekleşecek.

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK (YMM) SINAV BAŞVURULARI TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Birçok kişinin merakla beklediği sınava ilk defa katılacak adaylar 13-27 Eylül tarihlerinde, tekrar katılacaklar ise 25 Ekim-8 Kasım tarihlerinde başvuru yapabilecekler.

İlk defa YMM sınav başvurusu yapacak adayların 27 Eylül itibarıyla gerekli hizmet sürelerini fiilen tamamlamış olmaları gerekiyor.

Bunula birlikte, başvurular TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

İlk defa sınava katılacak adaylar, TEOS üzerinden ön başvurusunu yaptıktan sonra bu belgenin yazıcı çıktısını, sınav başvuru dosyasıyla birlikte PTT veya kargo yoluyla Başkanlığa gönderecek.

Duyuruda, sınava girebilmek için gerekli şartlara, sınav konularına, başvuru için gerekli belgelere ve ödenmesi gereken sınav bedellerine ilişkin bilgilere de yer verildi.

Yorumlar