Yeni iPhone'dan bomba sızıntı! Apple yüzleri güldürebilir...

Teknoloji devi Apple'nın 2021 yılında tanıtacağı yeni iPhone modeliyle ilgili önemli bir sızıntı iddiası ortaya atıldı. Sanal ortama sızan görüntülerde yeni iPhone 13 modellerinde batarya kapasitesinde önemli bir artış olması bekleniyor. Eğer iddialar doğruyla iPhone kullanıcıları batarya konusunda rahatlayacak.

Yeni iPhone'dan bomba sızıntı! Apple yüzleri güldürebilir... - Sayfa 1

Apple'ın Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeliyle ilgili önemli bir iddia gündeme geldi. Batarya performansı konusunda rakiplerinden geride kaldığı için eleştirilen iPhone 13 modelinin kapasitesi 4 bin mAh'ı aşabilir. 

Apple tutkunları, birkaç ay sonra tanıtılacak iPhone 13’ü sabırsızlıkla bekliyor. Daha önce kullanıcıları tarafından eleştirilen iPhone bataryalarına ilişkin önemli bir iddia ortaya atıldı.

Yeni iPhone'dan bomba sızıntı! Apple yüzleri güldürebilir... - Sayfa 2

İddiaya göre yeni iPhone 13'ün batarya kapasiteleri önceki nesillere göre önemli bir artış gösterecek

Bu iddiaların merkezinde ise daha önce sızıntıları doğru çıkan @L0vetodream adlı Twitter kullanıcısı.

Yeni iPhone 13 Pro Max'in bataryası 12'deki versiyona göre 665mAh daha fazla olacak. Bu da yüzde 15'ten fazla bir artış anlamına geliyor.


Yeni iPhone'dan bomba sızıntı! Apple yüzleri güldürebilir... - Sayfa 3

Telefon ekranlarında 120Hz'ye geçince pil tüketiminin artması kaçınılmaz. Yeni bataryalar performans artışına ne kadar katkı sağlayacağı ise zamanla ortaya çıkacak.

iPhone 12/12 Pro ve iPhone 13/13 Pro: 2.815 mAh vs 3.095 mAh

iPhone 12 Pro Max ve iPhone 13 Pro Max: 3.687 mAh vs 4.352 mAh

iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini: 2.227 mAh vs 2.406 mAh


Apple her zamanki gibi ürünü sır gibi saklıyor. Ancak LeaksApplePro hesabı tarafından iPhone 13 Pro'nun son tasarımı paylaşıldı.

Apple'ın çentik kısmını oldukça küçülttüğü görülüyor.


Yeni iPhone'dan bomba sızıntı! Apple yüzleri güldürebilir... - Sayfa 4

Bunun yanı sıra arkadaki kamera tasarımı da değişikliğe uğramış gözüküyor Çıkıntı iPhone 12'ye göre azaltılmış. Diğer taraftan kamera modülü genişlemiş.

LeaksApplePro'nun iddialarına göre, bu sızıntı cihazın neredeyse son hali. Seri üretimde bir iki değişiklik olabilir ancak iddialara göre büyük bir değişiklik beklenmiyor.