Yine sahneye çıktılar! Stratfor'dan Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için çirkin ima

15 Temmuz hain darbe gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağının koordinatlarını yayınlayan CIA destekli düşünce kuruluşu Stratfor, şimdi de 'Araç kaynaklı bir siber saldırı için hazır mısınız?'' başlıklı makalesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makam aracının görselini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Yine sahneye çıktılar! Stratfor'dan Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için çirkin ima
21.10.2019 23:59

ABD Merkezî İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) desteklediği düşünce kuruluşu Stratfor, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösteren bir yazı ve fotoğraf yayınladı.

ERDOĞAN'IN MAKAM ARACI GÖRSEL OLARAK KULLANILDI

"Araç kaynaklı bir siber saldırı için hazır mısınız?” başlığıyla yayınlanan yazının görselinde dünyadaki binlerce liderin arasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makam arabasının seçilmesi dikkatlerden kaçmadı.

SENARYO BİLE YAZDILAR

Yazıda; son teknolojik imkanlarla üretilen araçların siber saldırılara karşı açık bir tehdit altında olduğu vurgulanırken konuyla ilgili senaryolara yer verildi.

TARİHÎ HAREKÂTTAN RAHATSIZ OLDULAR

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki teröristlere yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı, başta ABD olmak üzere Batılı ülkelerde tepkilere neden olmuştu.

TÜRKİYE İSTEDİĞİNİ ALMIŞTI

Operasyonun ardından Türkiye ile masaya oturmak zorunda kalan Amerika yönetimi, Türkiye'nin Güvenli Bölge ile ilgili şartlarını kabul etmek zorunda kalmıştı.


Tepkilerin ardından makaladeki görseli değiştirdiler

Yorumlar