YÖKDİL geç başvurusu ücreti ne kadar? YÖKDİL geç başvurusu ne zaman yapılacak?

YÖKDİL geç başvurusu tarihi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı. Henüz başvurusunu yapmayan binlerce aday konuyu yakından takip etmeye devam ediyor. ÖSYM YÖKDİL geç başvurusu tarihini resmi sitesi üzerinden duyurdu. Peki, YÖKDİL geç başvurusu ne zaman yapılacak? YÖKDİL geç başvurusu ücreti ne kadar?

Google Haberlere Abone ol
YÖKDİL geç başvurusu ücreti ne kadar? YÖKDİL geç başvurusu ne zaman yapılacak?
22.07.2021 15:52

YÖKDİL geç başvurusu yoğun ilgi gören konulardan oluyor. Başvuru süresini kaçıran adaylar ÖSYM başvuru ekranından işlemlerini gerçekleştirecek. Sınav, 29 Ağustos Pazar günü düzenlenecek. YÖKDİL geç başvurusu ne zaman yapılacak? YÖKDİL geç başvurusu ücreti ne kadar?

YÖKDİL GEÇ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

YÖKDİL geç başvurusu 27.07.2021 tarihinde akşam saat 23:59'a kadar sürecek. Sınav başvuru öncesi adaylardan HES kodu talep edilecek.

YÖKDİL BAŞVURU EKRANI

YÖKDİL GEÇ BAŞVURUSU ÜCRETİ NE KADAR?

Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün %50 artırımlı olarak ödenecek.

YÖKDİL

Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar, sınav ücretini, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de bulunan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarası ile ad ve soyadı bilgilerini bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler

Yorumlar