18 Ağustos evde bakım parası yatan iller güncel liste! 2021 evde bakım maaşı hangi illerde yattı?

18 Ağustos 2021 evde bakım maaşı ödemelerinin hangi illerde yapılıp yapılmadığı tüm vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın takibinde verilen evde bakım yardımı ödemeleri ile ilgili gelişmeler güncel olarak takip ediliyor. Ödemelerin yatıp yatmadığı e-Devlet üzerinden öğrenilebiliyor. İşte tüm detaylar...

Google Haberlere Abone ol
18 Ağustos evde bakım parası yatan iller güncel liste! 2021 evde bakım maaşı hangi illerde yattı?
18.08.2021 17:14

Evde bakım parası yatan iller güncel listesi tüm ödeme bekleyen vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Evde bakım parası yatan iller güncel liste yayınlandı mı? 18 Ağustos 2021 evde bakım maaşı hangi illerde yattı? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Evde bakım maaşı her ay devlet tarafından evinde ağır hasta, yaşlı ve engelli kişilere bakmakla yükümlü olan kişilere veriliyor. İşte tüm merak edilenler...

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?

Başkasının yardımı ve bakımı olmadan, gündelik hayatını devam ettirmesi mümkün olmayan, yeme-içme, insani ihtiyaçlarını tek başına gideremeyen, engellilere verilecek engelli sağlık kurulu raporlarında 'Ağır Engelli' raporu bulunanlar için evde bakım desteği parası ödenmektedir.

evde bakım parası

Engelli bireylerin hayatlarının idamesini evde yürütecek kişilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ödenen ücrete evde bakım desteği denilmektedir.

Evde bakım desteği engelli bireylerin kendisine değil, bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere yapılan destektir.

18 AĞUSTOS 2021 EVDE BAKIM MAAŞI HANGİ İLLERDE YATTI?

18 Ağustos 2021 salı günü itibari ile evde bakım maaşı ödemeleri bazı illerde yapılmaya başlandı.

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER GÜNCEL LİSTE!

1- Bolu

2- Tokat

3- Uşak

4- Kırklareli

5- Samsun

6- Diyarbakır

7- Aksaray

8- Sakarya

9- Kırıkkale

10- Ordu

11- Manisa

12- Balıkesir

13- Şanlıurfa

14- İzmir

15- Antalya

16- Bursa

17- İstanbul

18- Konya

19- Zonguldak

20- Ankara

21- Karabük

22- Bilecik

23- Gaziantep

24- Afyonkarahisar

25- Kocaeli

26- Kayseri

27- Aydın

28- Adana

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde Bakım maaşı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayınız. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SMS İLE SORGULAMA

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

Yorumlar