İşgalci İsrail'den Doğu Kudüs için kirli plan! "Aşağı Kanal" onaylandı İşgalci İsrail'den Doğu Kudüs için kirli plan! "Aşağı Kanal" onaylandı

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlara ABD'nin verdiği desteğe tepki gösteren ABD'li askeri analist Douglas Macgregor, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eski Fox News sunucusu Tucker Carlson ile canlı yayında konuşan Macgregor, İsrail'in Gazze'yi bombalayarak savaş suçu işlediğini belirtti. Macgregor, ABD Özel Kuvvetleri ve İsrail Özel Kuvvetlerinin rehineleri kurtarmak, keşif yapmak için Gazze'ye girdiğini ama ağır kayıplar verdiğini söyledi.

Macgregor "Amerikalıların anlaması gereken en önemli şey; İran'a Hizbullah temelinde saldırırsak, İsrail Gazze'yi işgal ederse Rusya'yla çatışmaya gireriz. Rusya sessizce oturup İran'ın ABD'nin bölgedeki hava ve deniz gücü tarafından yok edilmesini izlemeyecek. Ve Rusya bu işe giriştiğinde, bu sadece yerel bir çatışmadan, belki de bölgesel bir savaştan çok daha fazlası haline gelecektir. Bunu iyice düşünmedik. Bunu yapmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN TÜRKİYE SÖZLERİ
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurması için ciddi bir diplomasi trafiği yürüten Türkiye ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Macgregor, "O noktada Türklerin dışarıda kalabileceğinden oldukça şüpheliyim. Türkler Sünni Müslümanlardır. Onlar Sünni Müslümanların fiili liderleridir. Bölgenin en büyük silahlı kuvvetlerine sahipler. İsrail'e çok yakınlar" dedi.

"KIYAMETE GİDEN ÇOK TEHLİKELİ BİR YOLDAYIZ"

Macgregor sözlerinin devamında, "Bu yolda ilerlersek İsrail'e ne yapacağız? Ve öyle görünüyor ki, daha çok Dışişleri Bakanı Blinken'ı dinliyoruz. O, müzakereye ve ara buluculuğa yer olmadığını söyleyen, giderek daha çok başkomutanımıza benzeyen biri. Hamas'ın yok edilmesi gerekiyor. Gazze'ye girmeliyiz. Eğer öyleyse, sanırım kıyamete giden çok tehlikeli bir yoldayız" dedi.