Türkiye elektronik harp yeteneklerini yükseltecek Türkiye elektronik harp yeteneklerini yükseltecek

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 4,5 yıllık hizmet süresi içerisinde hayata geçirilen projeleri ve hedeflerini gazetemizle paylaştı. Kısa süre içerisinde büyük işlere imza attıklarını belirten Başkan Kılınç, Anamur’u üretken belediyecilik modeli ile tanıştırdıklarını ifade etti. Turizm girişimleriyle de öne çıkan Anamur, Akdeniz’de bir inci gibi parlamaya başladı.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 4,5 yıllık hizmet süresi içerisinde ilçeye kazandırılan projeleri ve hedeflerini gazetemize değerlendirdi. Devlet Bahçeli Sahil Parkı, Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı, 800 kilometre asfalt, 46 yeni iş makinesi ve araç, Anamur’a doğal gaz getirilmesi, Anamur Organize Sanayi Bölgesi, belediyeye ait taş ocağı ve asfalt şantiyesi, Şehir Stadyumu’nun yenilenmesi, Ören Sefa Mert Spor Tesisleri ve Ali Düşmez Sosyal Tesisleri gibi birçok hizmetin detaylarını paylaştı. Anamur’u üretken belediyecilik modeli ile tanıştırdıklarını belirten Başkan Kılınç, “Hayata geçirdiğimiz projelerin tamamını ihaleye çıkmadan piyasanın 5’te 1’ine tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi. Kılınç, yaptıkları hizmetlerle ilgili şu bilgileri paylaştı:

Doğal gaz getirdik

Anamur’a doğal gaz getireceğiz dedik. Kimsenin gerçekleşmesine ihtimal vermediği bu projede şu anda şehir merkezinde bulunan mahallelerimizde doğal gaz iletim hattı döşeme işlemi ve abonelik işlemleri yapılıyor. İnşallah kasım ayının sonunda ilçemizde doğal gaz kullanmaya başlayacağız.

Vadettiğimizden fazlasını yaptık

5 yıllık hizmet süresinde vadettiği tüm hizmetlerin çok daha fazlasını gerçekleştirdiklerini belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “Şu ana kadar seçim döneminde vadettiğimizin çok üzerinde hizmeti ilçemize kazandırdık. Ancak hayallerimizin ise henüz yarısını gerçekleştirebildik. Biz doğa, tarih ve kültür kenti Anamur’u turizmin, ticaretin ve sanayinin de önemli merkezlerinden birisi hâline getirmek istiyoruz.

Hayallerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz

 Belediyemize tahsis edilen ilçemizin en büyük yeşil alanlarından birisi olan Rauf Denktaş’ı baştan sona yenileyerek ilçemize yakışır bir yaşam alanı hâline getireceğiz. Kocaçay’ın kenarına balıkçı barınağı inşa edilmesi için çabalarımız devam ediyor. Şehir merkezinde bulunan Çavuşpınarı Parkı civarında kentsel dönüşüm başlatacağız. Yaylalarımıza sosyal donatıların bulunduğu piknik alanları inşa edeceğiz. Organize Sanayi Bölgesi Güneybahşiş Mahallemizde Anamur Organize Sanayi Bölgesi için arazi tahsis ettirdik. Buradaki tüm fizibilite çalışmalarını Anamur Belediyesi olarak biz üstlendik. Şu anda tüm hazırlıkları tamamladık. İnşallah kısa süre içerisinde üstyapı çalışmalarına başlayarak temeli atacağız. Burada kurulacak fabrikalarda binlerce Anamurluyu istihdam edeceğiz.

Anamur Sahili Bataklıktan Kurtuldu

İlçeye kazandırılan Devlet Bahçeli Sahil Parkı’nı belediyenin imkânları ile 36 milyon TL’ye tamamladıklarını belirten Başkan Kılınç,” 25 yıldır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen sahil projesini hayata geçirdik. Tamamını kendi personellerimiz ve kendi iş makinelerimiz ile inşa ettiğimiz Devlet Bahçeli Sahil Parkı 2. etabını biz 36 milyon TL’ye mal ettik. Bunun yanında Akdeniz Bölgesi'nin en geniş piknik alanlarından birisi olan Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı’nı vatandaşlarımızın kullanımına sunduk" dedi.

Avokado Gelirleri Öğrencilerin

 Bunların yanı sıra belediyemize ait arazilerde avokado bahçeleri kuruyoruz. Buradan elde edeceğimiz gelirle üniversitede okuyan Anamurlu çocuklarımıza burs imkânı sağlamış olacağız. Yine çekirdeği getir fidanı götür kampanyası kapsamında vatandaşlarımızdan topladığımız avokado çekirdeklerini belediyemize ait serada fidan hâline getiriyor ve 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nde kadın çiftçilerimize ücretsiz olarak dağıtıyoruz.