Arefe günü bankalar açık mı? 19 Temmuz Pazartesi bankalar çalışıyor mu?

Kurban Bayramına çok az bir süre kala bankalarda işi olan vatandaşlar, 19 Temmuz Pazartesi yani arefe günü bankaların açık olup olmadığı ise merak ediliyor. Bayrama girmeden nakit ihtiyacı olan birçok kişi arefe günü bankalar açık mı? sorusuna yanıt arıyor.

Google Haberlere Abone ol
Arefe günü bankalar açık mı? 19 Temmuz Pazartesi bankalar çalışıyor mu?
18.07.2021 17:48

Bu sene Temmuz ayının ortasına denk gelen Kurban Bayramında milyonlarca vatandaş memleket yollarına düştü. Bayram üzeri nakit ihtiyaçlarını gidermek veya borç ödeyecek pek çok kişi 19 Temmuz 'Arefe günü bankalar açık mı' diye merak ediliyor. Bununla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, arefe günü bankalar açık mı? diye sorgulamaya başladı.

Arefe günü, yarım gün tatil olacak. Bankalar, arefe günü öğlene kadar hizmet verebilecek.

BANKALAR AREFE GÜNÜ AÇIK MI?

Kurban Bayramı Arefe günü, yarı gün tatil olacak. Bankalar, PTT şubeleri ve kamu kuruluşları Arefe günü yarım gün hizmet verecek.

İDARİ İZİN BANKALARI KAPSIYOR MU?

İdari izin ya da diğer adıyla idari tatil sadece 657 sayılı kanun kapsamında yer alan devlet memurlarını kapsayan bir izin türüdür. İdari izin verildiğinde devlet memurları haricinde özel sektör çalışanları bu izinden faydalanamamaktadır. Sadece memurlar değil, devlet sanatçıları, belediye görevlileri, devlet sahne sanatçıları da idari izinli sayılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik." dedi. Bankalar resmi tatillerde kapalı oluyor. Ancak idari izinin uygulanacağı 19 Temmuz günü öğlene kadar açık olacak.

Yorumlar