Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Türkiye’de Atatürk heykelleri üzerinden provakasyon yıllardır hiç bitmez. Çeşitli aralıklarla bir delinin, bir meczubun, bir sözde İslamcının, kaos için görevlendirilmiş bir provokatörün, vatan haini PKK’lıların Atatürk heykellerine balta ve keserle kırmak için saldırdığına, benzin dökerek yakmak istediğine hep şahit olmuşuzdur. Atatürk’ün fikirleri güçlü bir şekilde yaşadıkça bu saldırılar bundan sonra da olacaktır. Çünkü Atatürk bu toplumun ortak değeridir. Provokatör bu ortak değer üzerinden fitne-kaos yaratabilir miyim düşüncesiyle, vatan haini de Türkiye Cumhuriyeti’ni kurması sebebiyle düşmanlık duygularını tatmin etmek için Atatürk heykellerine saldırmaktadır.

Akıl sağlığı yerinde, vatansever, ahlaklı, tarihini, atasını, ecdadını bilen bir adamın Atatürk’ün heykeline, onu sembolize eden değerlere saldırması mümkün değildir.

Geçtiğimiz hafta Samsun’da Atatürk heykeline yönelik yapılan saldırının faillerinin alkolik, uyuşturucu kullanan ve satan, adam yaralama, gasp, hırsızlık gibi haklarında toplam 38 dava olan kişilerin çıkması da provokasyona böyle kriminal tiplerden taşeron bulduklarını göstermektedir.

Bu mesele öyle “Alkollüydük gidelim Atatürk heykeline halat takıp, arabamızla çekip yıkalım dedik” şeklinde basitlik içinde savunması yapılıp kurtulacak bir durum değildir.

Atatürk’ün vatanı kurtarmak için milli mücadeleyi başlattığı Samsun gibi bir ilde böyle bir provokasyon yapmak bir arka plan hazırlığının ürünü gibi durmaktadır.

Atatürk heykeline saldırıyı gerçekleştirenlerin adli sicil ve yaşantıları bu şekildeyken CHP medyasının Müslümanların dini sembolleri üzerinden kara propaganda yapması da çok ilginçtir. Saldırıyı gerçekleştirenler alkolik ve uyuşturucu müptelası ama CHP’nin medyası, yöneticisi, belediye başkanı “takunya, sakal” sembolleri üzerinden akıllarınca düşman tasviri yapmaya çalışmaktadır.

CHP “buradan bize ekmek çıkar” diye bu olay üzerinden çok abanıyor abanmasına da Atatürk’ün gündemde her yoğun tartışılması aslında CHP’nin nasıl Atatürk düşmanı haline geldiğinin fotoğrafının çekilmesi olmaktadır. Bize kızıyorsanız, CHP’lilerin sembol gazetesi olan Sözcü’nün yazarı Yılmaz Özdil’in daha geçen hafta “Adam Atatürkçü ise partiden atıyorlar. Bu nasıl Atatürk partisi? Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?” cümleleriyle Kılıçdaroğlu’nu suçlamasını referans alabilirsiniz.

Özellikle Kılıçdaroğlu çizgisindeki CHP’li yöneticilerin Atatürk, Atatürk heykeli hakkında ahkâm kesmeye yüzü var mı?

“Daha başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen PKK’lı teröriste şeref madalyası takıp, her gün serbest bırakılmasını isteyip Atatürk nutukları atmak tarifi olmayan bir ikiyüzlülüktür.

Aynı CHP, aynı terörist Demirtaş’ın azmettiriciliğinde gerçekleşen “Hendek- Çukur-Kobani” olaylarında onlarca Atatürk heykeli yakan-yıkan HD(P) KK’lılarla her konuda işbirliği içindedir ve ittifak ortaklığı yapmaktadır.

O halde soru şu: CHP senin Atatürk ve Atatürk heykelleriyle alakan nedir?

CHP’den Atatürk’ün tüm düşünce mirası Kılıçdaroğlu ve kadrosu tarafından temizlenirken, Atatürk’e yapılan saldırılar sizi memnun etmiyor mu?

İçiniz zevkten dört köşe ama dışınız ağlıyor rolünde değil mi?

Editör: Haber Merkezi