Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TCG Anadolu Gemisi Teslim Töreni ve Yeni MİLGEM Fırkateynleri Sac Kesme Töreni'nde konuştu.

Bakan Akar'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

TCG Anadolu, donanmamızın göz bebeği olacak, bahriyemizin gücüne güç katacaktır. TCG Anadolu, yerli ve milli savunma sanayiimizin gücünün en iyi göstergesidir. Ordumuz, dünyanın sayılı ordularından biri haline gelmiştir. Mehmetçik, her türlü arazi koşullarında tüm terör örgütlerine karşı mücadele etmektedir. 

Zira, geçmişte  piyade tüfeğimizi bile yurt dışından tedarik ederken, artık tüm tüfeklerimizi ve hafif silahlarımızı çok namlulu roket atarlarımızı, fırtına obüslerimizi, İHA'larımızı, SİHA'larımızı Atak helikopterlerimizi tasarlayıp inşa ve ihraç seviyesine gelmiş bulunuyoruz. Çatlasalar da, patlasalar da, uçağımızı da tankımızı da yapacağız, KIZILELMA’yı da uçuracağız. Böylece TSK dünyada çok az sayıda ordunun edinebildiği yüksek teknolojilerin avantajlarına ve operasyonel üstünlüğe sahip olacaktır. 

Yeni yasama döneminde gözler Meclis'te: Maaş artışlarına yönelik teklif geliyor Yeni yasama döneminde gözler Meclis'te: Maaş artışlarına yönelik teklif geliyor