Bankalar bugün (arefe günü) açık mı? 19 Temmuz Pazartesi bankaların çalışma saatleri

Bu yıl yaz aylarının ortasına denk gelen Kurban Bayramı için milyonlarca kişi Anadolu yollarına düştü. Bayram öncesi bankacılık işlemlerini yerine getirmek isteyen pek çok kişi bankaların bugün (arefe günü) açık olup olmadığını araştırıyor. İşte 19 Temmuz Pazartesi bankaların çalışma saatleri...

Google Haberlere Abone ol
Bankalar bugün (arefe günü) açık mı? 19 Temmuz Pazartesi bankaların çalışma saatleri
19.07.2021 10:17

Hem tatil yapacaklar hem de kurban kesecek olan vatandaşlar bayram öncesi arefe günü bankaların mesai saatlerini sorguluyor. Nakit ihtiyaçlarını gidermek veya borç ödeyecek pek çok vatandaşlar 19 Temmuz 'Arefe günü bankalar açık mı' diye sorguluyor. Birçok kişi ise bayram tatilinin 9 gün olduğunu düşünerek bankaların bugün hiç çalışmayacağını düşünüyor ama durum böyle değil.

BANKALAR AREFE GÜNÜ (BUGÜN) AÇIK MI?

Kurban Bayramı Arefe günü, yarı gün tatil olacak. Bankalar, PTT şubeleri ve kamu kuruluşları Arefe günü yarım gün hizmet verecek.

İDARİ İZİN BANKALARI KAPSIYOR MU?

İdari izin ya da diğer adıyla idari tatil sadece 657 sayılı kanun kapsamında yer alan devlet memurlarını kapsayan bir izin türüdür. İdari izin verildiğinde devlet memurları haricinde özel sektör çalışanları bu izinden faydalanamamaktadır. Sadece memurlar değil, devlet sanatçıları, belediye görevlileri, devlet sahne sanatçıları da idari izinli sayılmaktadır.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik." ifadelerini kullanmıştı.

Bankalar resmi tatillerde kapalı oluyor. Ancak idari izinin uygulanacağı 19 Temmuz günü öğlene kadar açık olacak.

Yorumlar