Başrol Ekrem ve figüranları

Geçtiğimiz günlerde, CHP’nin büyükşehir belediye başkanları CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Başrol Ekrem ve figüranları

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Geçtiğimiz günlerde, CHP’nin büyükşehir belediye başkanları CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının konusu İBB’de terör örgütü mensuplarının işe alınması suçlamasıydı. Basın toplantısında başrolde elbette Ekrem İmamoğlu, diğerleri de yardımcı figüran rolündeydi. Ekrem İmamoğlu laf cambazlığı yaparak iddiaları yalanlamaya çalıştı. Finalde de bol bol terini silerken gördük. O toplantıda birçok kişinin dikkatini çektiği gibi benim de dikkatimi çeken konu ise, Ekrem İmamoğlu’na destek için kürsünün sağına-soluna konu mankeni olarak dizilen CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının kaygılı ve oldukça suratsız hâlleriydi. “Biz niye bu karedeyiz?” sorgulamasını yaptıkları çok belliydi. Mansur Yavaş’ın da yüzünden düşen bin parçaydı.

Çok tedirgin ve kaygılıydı. Ama Ekrem İmamoğlu’na teşrifatçılık yapmaya devam etti. Orada olmaktan mutlu olan kimse yoktu. Kimi bu soruşturmalar bize de uzanır kaygısındaydı, kimi de Ekrem İmamoğlu’nun HD(P)KK ilişkisini çok net bildiği için “Geliyor gelmekte olan” düşüncesiyle “başımıza iş alacağız” korkusu yaşıyordu. Özellikle Mersin, Adana ve İzmir’de de HD(P)KK çizgisinde kadrolaşma olduğunu herkes biliyor.

Ortaya çıkan somut belgeler gösteriyor ki, Ekrem İmamoğlu bu konunun altında kalacaktır. HD(P)KK’ya diyet ödemesinin faturası ona pahalıya patlayacaktır. Onun yanında konu mankeni gibi dizilip Ekrem İmamoğlu’na destek veren, daha sonra basın bildirisi yayınlayıp destek olan bu belediye başkanları “İBB-terör örgütleri ilişkisi” somut bir şekilde netleştiğinde hepsi suç ortağı olacaktır.

Yok öyle üç kuruşa beş köfte. Öyle beylik laflar kullanıp racon kesmekle olmaz bu işler. Ekrem İmamoğlu’nun kirli ve karanlık ilişkilerine kefil oluyorsanız, peşinen suçlarını da kabul ediyorsunuz demektir.

Bizzat PKK’nın kurduğu DİAYDER isimli dernek üzerinden işe alınan PKK’lılar ve yine bu dernek aracılığıyla İBB’den PKK’lılara dağıtılan yardım kartları iddianameye girmiş, tape kayıtlarına bu ilişkiler yansımıştır. Devlet, İBB’ye alınan terör örgütüyle iltisaklı kişilerin tamamının ismini ve fotoğraflarını yayınladı. Bu işin ciddiyetini buradan anlamanız gerekmektedir.

CHP ve Ekrem İmamoğlu yaygara yaparak bunun üzerini kapatmaya çalışıyor ama cin şişeden artık çıktı. Biz daha ilk günden bu HD(P)KK aşkı, terörist Demirtaş sevdası Ekrem İmamoğlu’nun başına iş açacak demiştik. Bugün yaşananlar, ortaya konulan iddialar, isnat edilen suçlamalar bu pencereden bakınca gayet normal. Ne diyordu Ekrem İmamoğlu?

“HDP’lilerin başımın üzerinde yeri var. Onlara layık olmaya çalışıyorum”

Gerçekten de HDP’ye layık oldu, şimdi layığını buldu.

Yorumlar