Bayram öncesi Bağkur, Emekli Sandığı maaşları ne zaman ödenecek? Temmuz ayı emekli maaşları yattı mı

Temmuz ayı zamlı emekli maaşları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Temmuz ayı emekli maaşları yattı mı? Bayram öncesi Bağkur, Emekli Sandığı maaşları ne zaman ödenecek? gibi soruların yanıtları tüm ödeme bekleyen vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Emeklilerin heyecanla beklediği açıklama geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. İşte tüm detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Bayram öncesi Bağkur, Emekli Sandığı maaşları ne zaman ödenecek? Temmuz ayı emekli maaşları yattı mı
16.07.2021 14:40

12 milyon emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyeleri ve maaş ödeme tarihleri yoğun bir şekilde araştırılıyor. Temmuz ayı emekli maaşları yattı mı? Bayram öncesi Bağkur emekli maaşları ne zaman ödenecek? gibi soruların yanıtları tüm emeklilerin gündeminde. Bağ-Kur, SGK ve Emekli Sandığı maaş ödemeleri hakkında beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. İşte tüm merak edilenler...

TEMMUZ AYI EMEKLİ MAAŞLARI YATTI MI?

SSK emeklilerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile emekli aylıkları hesaplarına yatırıldı. Maaş ödeme günü 17, 18, 19, 20, 21 Temmuz olan SSK emeklilerinin ödemeleri 13 Temmuz'da, maaş ödeme günü 22, 23, 24, 25, 26 Temmuz olanların maaşı ve ikramiyeleri ise 14 Temmuz'da hesaplara yattı. Bağkur emeklileri ise maaş ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

para tl

BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı. Bağ-Kur emeklilerinin ikramiye ve maaşları ise 16 Temmuz'da hesaplara yatacak.

EMEKLİLER NE KADAR ZAM ALDI?

TÜİK, ocak-haziran enflasyonunu yüzde 8.45 olarak duyurdu. Buna göre, memur ve emeklileri için yüzde 5.45 enflasyon farkı oluştu. Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından, memur maaşları yüzde 8,45 artarken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları da aynı oranda yükseldi. Yeni zamla birlikte en düşük SSK emeklisinin aylığı 2.750 liraya, düşük Bağ-Kur emeklisinin aylığı 2.466 liraya, en düşük tarım emeklisinin aylığı ise 1.987 liraya yükselmiş oldu.

Yeni zamla birlikte emeklilerin her ay aldığı ek ödeme tutarı da yükselmiş olacak. Temmuz ayından itibaren en düşük ek ödeme tutarı 77 liraya, en yüksek ek ödeme tutarı da 414 liraya çıkacak.

En düşük SSK emeklisinin aylığı 2.750 liraya, düşük Bağ-Kur emeklisinin aylığı 2.466 liraya, en düşük tarım emeklisinin aylığı ise 1.987 liraya yükseldi.

Bu yılın başında ise SSK, Bağ-Kur, tarım emeklileri maaşlarını yüzde 8.36 zamlı almıştı. Böylece işçi, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin 2021 yılı zam oranı yüzde 16.8 oldu.

Etiketler emekli maaş
Yorumlar