YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Bunun aksini iddia edecek olan var mı? Eden varsa da bu beklentiyi toplumdan gizlemeye çalışan üçkâğıtçıdır. Kandil’in umudu Kemal Kılıçdaroğlu, Pensilvanya’nın ümidi Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kimse bunun aksini iddia etmeye kalkmasın, sadece kendinin zekâ seviyesini göstermiş olur. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP aday çıkarmayarak, Kandil’deki elebaşları arka arkaya yaptığı açıklamalarla Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini söylüyorsa… Firari FETÖ’cüler sosyal medya üzerinden yaptıkları propagandalarla ve Seçimin ertesi günü Türkiye’ye döneceğiz” diyerek paylaştıkları uçak biletleriyle pozlar veriyorsa… Zaten Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimlere heyecan yarattığı ortadadır.

Bazı aklı evveller ise “PKK ve FETÖ destek açıklamaları yaparak bilinçli Kemal Kılıçdaroğlu’na zarar veriyor” diyor. Sanki Kemal Kılıçdaroğlu’nun bunlara verdiği umut yok, uzattığı el yok, attığı adımlar yok gibi…

“Kürt sorununu TBMM’de HDP ile birlikte çözeceğiz” diyen sanki o değil…

“Selahattin Demirtaş ile Türkiye’yi inşa edeceğiz” diyen sanki o değil.

Irak ve Suriye’deki Türk Ordusu’nun terörle mücadele operasyonlarına HDP ile birlikte “Hayır” oyu kullanan sanki o değil.

“Sözüm söz KHK’larla görevden alınan herkesi görevine iade edeceğim” diyen sanki o değil…

Bir atasözü vardır: “Dişi köpek kuyruğunu sallamayınca, erkek köpek ardına düşmez.”

Firari FETÖ’cü Ekrem Dumanlı “Normal şartlarda hiçbir CHP genel başkanı cumhurbaşkanlığı makamına oturamaz. Alacağı oy oranı onu bu makama taşıyamaz çünkü. Bırakın cumhurbaşkanlığını, başbakan olması bile çok zor “ diyor ve “Verdiği mesajlarla herkesi etrafında toparladı, şansı arttı” diyerek gaz vermeyi ihmal etmiyor.

Kandil’deki elebaşı Duran Kalkan “Muhalefet vardı, Altılı Masa. Bir iç karışıklık yaşadı. Onlara çok değinmeyelim. Birliklerini güçlendirecekler inancındayız. Daha da büyütebilirler. Önleri açıktır. Ben her zaman söyledim. AK Parti, MHP faşizmini yıkmak için mücadele edeceğiz. Böyle bir faşizmi yıkma eğilimleri, tutumları, siyasetleri destekleyeceğiz yani. Buna göre desteğimiz bu yönlüdür” diyerek hedeflerini açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu PKK, FETÖ ve benzeri terör örgütlerinin son atımlık barutudur. Tüm umutları ondadır. Kemal Kılıçdaroğlu da zaten CHP Genel Başkanı olduğu günden bu yana onlara karşı boş değildir. Her eylemi ve söylemi başta PKK ve FETÖ olmak üzere diğer terör örgütlerini hep memnun etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’nin başındaki adam, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyen terör örgütlerine umut oluyorsa kime ne söyleyeceksin?

Şu hale bakın ki; Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışan terör örgütleriyle en başta Atatürk’ün kurduğu CHP’nin mücadele etmesi gerekirken, CHP terör örgütlerini Türkiye’de, Suriye’de, Irak’ta böcek gibi ezen Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı mücadele ediyor.

“Ben Kemal. Geliyorum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu açık açık “PKK ve FETÖ için geliyorum” demiştir. Onun etrafında toplanan herkes de bu vebale ortaktır.