TOLGA POLAT / TÜRKGÜN

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala Millet İttifakı’ndan aldığı cesaretle art arda destek açıklamaları yapan terör örgütü liderleri bir yana dursun, PKK’nın siyasi kanadı HDP’den de cürretkar ifadeler gelmeye devam ediyor. Binlerce şehidimizin kemiklerini sızlatan Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener, yanlarına aldıkları yancı belediye başkanlarıyla yaptıkları mitinglerde boş kalabalıkları görünce daha milliyetçi cümleler kurmaya başladı. Ancak hiçbir cümlenin içini dolduramıyor, kimseyin inandıramıyorlar.

ŞEHİT AİLELERİNİN CANI YANIYOR!

15 Temmuz darbe girişimini, binlerce şehit ve gazimizi yok sayarcasına adı terör örgütü FETÖ ile anılan ya da terör örgütü PKK’ya destek açıklaması yapmış birçok ismi listelerinden aday gösteren zillet, nerede FETÖ ve PKK destekçisi varsa arkasına alarak şehit ailelerinin canını yakmaya devam ediyor. HDP’nin, Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği desteğin altında yatan sebepler çok açık. Beklentilerini gizlemiyorlar.

İşte teröristler ve yandaşlarının beklentileri:

*Teröristbaşı Öcalan’a ev hapsi.

*PKK’ya yönelik operasyonların durdurulması.

Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlık başvurusu için dilekçesini verdi Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanlık başvurusu için dilekçesini verdi

* Kayyım atanan belediyelerin tekrar HDP’ye verilmesi.

* Terörist Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması gibi isteklerle CHP’nin kapısını çalan HDP, resmİ olmasa da, dolaylı yoldan yaptıkları açıklamalarla Kılıçdaroğlu’ndan aldıkları sözün itirafını sergiliyorlar.

HDP’li Sırrı Sakık’ın geçtiğimiz hafta Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Arka kapılar ardında konuşulanları açıkla” çıkışına ne CHP, ne de Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bir yanıt gelmemişti. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın yeni açıklamaları âdeta itiraf niteliği taşıyor. Sancar, "Amacımız seçimin ilk turda bitmesidir. Bunun Türkiye'de demokratik dönüşüme giden yolda önemli adım olacağını düşünüyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu ile hedeflerinin örtüştüğünü kaydeden Sancar, 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nı destekleyeceklerini duyurdu, örtüşen fikirlerle ilgili ayrıntı vermekten kaçındı. Mithat Sancar, daha önce de PKK ve Öcalan konusunda CHP-HDP arasında görüş ayrılığı var mı?' sorusuna cevaben 'Bu konuda bir sorun olduğunu düşünmüyoruz' ifadelerini kullanmıştı.

KANDİL BAŞKANI GİBİ!

Mehmetçik’in kararlı operasyonlarıyla birbiri ardına sarı torbaya giren ve yeni katılım noktasında destek bulamayan teröristlerden peş peşe açıklamalar gelmeye de devam ediyor. Terörist Murat Karayılan, Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini bir kez daha iletti, AK Parti ve MHP’yi hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

"Şimdiki silahla, tankla, topla, uçakla sağlanmak istenen birliği biz gönüllü birliğe dönüştürmek istiyoruz. BununMçin adalet, hak, hukuk ve herkesin kendi özgünlükleriyle yaşama serbestisini savunuyoruz. Gönüllü birliği aslında sağlamak isteyen bir ideolojik-siyasi çizgiden bahsediyoruz. Esas olarak Türkiye için bölücülük tehlikesi bizden değil, aşırı Türkçü, milliyetçilik adı altında ırkçılığı resmileştiren, dışlayıcı, ötekileştiren zihniyetten gelmektedir. Esasen bu zihniyeti taşıyanlar bölücüdür. İşin gerçeği ve doğrusu böyledir."

Terörist Murat Karayılan: "14 Mayıs'ta yalnızca Cumhurbaşkanı değil, sistem seçilecektir. Önder Apo'nun Fiziki olarak özgür olma vakti gelmiştir. Önder Apo'nun özgürlüğü için de mücadele yürütmeliyiz ve başlatacağımız hamleler bu temelde gelişmek durumundadır.’’

Terörist Mustafa Karasu: "Bu seçimde en verimli sonucu almaları gerekiyor. Yani ortak liste daha fazla kazandırır."

Terörist Duran Kalkan: ‘’Millet İttifakı’nın önü açık. Birliklerini güçlendirecekler inancındayız. Daha da büyütebilirler. AK Parti-MHP koalisyonunu her türlü yıkma eğilimine destek vereceğiz.’’

Terörist Helin Ümit: ‘’Türkiye tarihinin en kritik, en önemli seçim süreçlerinden bir tanesi yaşanıyor. Bir iktidar değişimi değil, iktidarın el değiştirdiği bir seçim olarak görmemek lazım. Daha stratejik, aslında Türkiye'deki sistemin karakterinin belirleneceği bir seçim süreci oluyor. AK Parti-MHP ittifakı yolun sonundadır, sonuna gelmiştir.’’

Terörist Sabri Ok: ‘’Amacımız tabii ki siyaset yapmak. Birilerine destek vereceğiz. Birilerine vermeyeceğiz. Uluslararası güçler, bazen doğrudan ve açık bir şekilde, bazen farklı şekillerde yönetimimize haber gönderdiler, selam gönderdiler."

CEVAP VER KILIÇDAROĞLU

1: “PKK bir terör örgütüdür, HDP, bu örgütle arasına mesafe koymalıdır” ifadelerini ne zaman kullanacaksınız?

2: Terörist Selahattin Demirtaş ve diğer teröristlere ceza indirimi yapacak ya da serbest bırakacak mısınız?

3: Terör örgütü PKK’ya destek verdiği için kayyım atanan belediyeler yeniden HDP’ye verilecek mi?

4: Bebek katili Abdullah Öcalan’a ev hapsi verecek misiniz?

5: HDP’ye bakanlık ya da destek karşılığı çeşitli imtiyazlar verilecek mi?