YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

6+HDP masasında bulunanların uzun zamandır İHA ve SİHA alerjilerini izliyoruz. Bazen bu partilerin genel başkanlarını, bazen de parti yöneticilerini İHA ve SİHA’lara saldırırken görüyoruz. 6‘lı masanın ortak duyu organlarının HDP’ye bağlı olmasından ve savunma sanayiindeki atılımların millet nazarında takdir görmesinden İHA ve SİHA’lara düşmanlıklarının sebebini anlıyoruz.

İHA ve SİHA’ların terör örgütü PKK’ya büyük darbe vurması, Ermeni işgali altındaki Karabağ’ın kurtulmasındaki rolü CHP-HDP merkezli Türkiye’deki muhalefeti rahatsız etmektedir.

Birçok dünya ülkesi Türkiye’den İHA ve SİHA alarak savunma güvenliğini artırmak için sıraya girmişken, bizdeki muhalefet de İHA ve SİHA’ları karalamak için sıraya girmektedir.

Muhalefetin gündeminde İHA ve SİHA’nın eksik olduğu gün yoktur. Son güncellemeyi Türklük düşmanı, veba saçan partinin başındaki Ali Babacan, "SİHA'lar hükümetin elindeki en büyük propaganda. Bu proje kutsal, dokunulmaz hâle getirildi. Kusura bakmayın, dokunacağız tabii" sözleriyle yapmıştır.

Ali Babacan, freni patlamış kamyon gibi ilerliyor. “Kürtçeyi resmi dil yapacağım”, “Türklüğü Anayasa’dan çıkaracağım” diyerek ihanet atağına kalkan Ali Babacan’ın perde arkasından da HDP kapanırsa veba saçan DEVA’yı HDP’nin hücre evine çevirmeye çalıştığını da öğrendik. HDP’li Erol Katırcıoğlu “HDP kapatılırsa Deva Partisi’nden seçime girebilirler iddiası doğru” diyerek bu çalışmaları kabullendi.

Bu veba saçan partide Ramiz Ongun isminde bir adam var. Ali Babacan’ın danışmanlığını yapıyor. Bu adam yıllarca MHP Genel Başkanlığı hayali kurmuş, MHP’yi akıl almaz isnatlarla suçlamıştı. Geldiği noktaya bakar mısınız? PKK’lılarla aynı listede seçime girecek herhâlde?

Ali Babacan, Türkiye’nin milli kimliğine, bütünlüğüne, millî ve yerli teknolojisine savaş açmıştır. Dikkat edin, CHP, Ali Babacan’ın bu gidişatından hiç rahatsız değildir. İP ise “rahatsız” gibi rol oynamaktadır.

Zaten İHA-SİHA düşmanlığını CHP ve İP içinde yapan birçok milletvekili de vardır. O yüzden kimi kime şikâyet edecekler ki?

"Bayraktar İHA SİHA'ların mucidi olduğu kuyruklu bir yalandır. Ah paşalar ah!" diyen Aytun Çıray, Meral Akşener’in akıl hocası değil mi?

CHP’de ise başta Sezgin Tanrıkulu olmak üzere birçok İHA-SİHA düşmanlığı yapan vardır. Ali Babacan sadece bunlara uyum sağlıyor.

Türkiye son yıllarda milli savunma teknolojilerinde büyük üretim içindedir. Bu durum başka ülkelere bağımlılığı ortadan kaldırmaktadır. Türkiye’de dışarıya bağlı muhalefet yapanlar da bu bağımsız gidişattan rahatsızlık duymaktadır. ABD-İngiliz merkezli çalışan Ali Babacan da bu misyonu yüklenenlerden olduğu için “SİHA’lara dokunacağız” demektedir. HDP’lileri DEVA listesinden seçime sokmaya hazırlanan Ali Babacan’ın SİHA’ların vurduğu teröristlere üzüldüğünü de bu ilişkiden anlayabiliriz.

6+HDP masasının Türkiye’nin başında olmaması gerektiğini birçok sebepten anlayacağınız gibi, sırf İHA-SİHA düşmanlıklarından bile anlamalısınız. Bu ülkede yaşayıp Türkiye’nin milli savunma teknolojisinin güçlenmesine düşman olanlar asla Türk milletinin dostu olamaz.

O yüzden beka problemi yaşamamak, düşmanların üzerimizdeki hesaplarının hayata geçmemesi için 6+HDP masasından uzak durmak öncelikli şarttır.

Editör: Arda Erden