TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta 23'üncü hafta karşılaşmasında Bursaspor sahasında Diyarbakırspor'u konuk ediyor. Konuk ekibin taraftarları güvenlik nedeniyle stadyumda yer alamazken, maç öncesi iki takımın futbolcuları arasında arbede yaşandı. İki takım futbolcuları arasında yaşanan arbedeye çevik kuvvet polisleri müdahale etti. Polisin müdahalesiyle saha içerisindeki arbede sonlandırılırken, her iki takımın oyuncuları soyunma odasına geri döndü.

TRİBÜNLER PANKART AÇTI

Öte yandan tribünlerdeki bir pankart, ortalığı daha da karıştırdı. Bazı Bursaspor taraftarları “Beyaz Toros", "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım ve Kurtlar Vadisi'nde Yüksel Arıcı'nın hayat verdiği "Pala" karakterinin pankartlarını açınca, kavga bu kez sosyal medyada alevlendi.

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maçta yaşanan olaylara ilişkin ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

BAKAN SOYLU: KAMU GÖREVLİLERİ AÇIĞA ALINMIŞTIR

Bakan Soylu, “Bursa’daki futbol müsabakasında, futbol seyrinin dışındaki görseller kabul edilemez ve spor ile bağdaştırılamaz. Bu görsellerin stada sokulmasında zafiyet gösteren kamu görevlileri ile ilgili soruşturma başlatılmış ve ilgili kamu görevlileri açığa alınmıştır.” dedi.

Editör: Ferhat Erdemir