Çöpçüler Kralı ne zaman, nerede çekildi? İşte Çöpçüler Kralı oyuncu kadrosu

Yerli sinemanın çok güldüren filmleri arasında en üst sıralarda yer alan Çöpçüler Kralı filmi yeniden ekrana geliyor. Türkiye’nin güldüren adamı Kemal Sunal’ın yanında Şener Şen ve Ayşen Gruda gibi isimlerin rol aldığı, yönetmenliğini Zeki Ökten'in yaptığı Çöpçüler Kralı filminin çekildiği bina merak konusu oldu.

Google Haberlere Abone ol
Çöpçüler Kralı ne zaman, nerede çekildi? İşte Çöpçüler Kralı oyuncu kadrosu
04.05.2021 13:19

Kemal Sunal’ın oyunculukta devleştiği Çöpçüler Kralı, bu akşam Show TV ekranlarında seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Bir zabıta müdürü ile mahallenin çöpçüsü arasındaki mücadelenin anlatıldığı Çöpçüler Kralı filminin ne zaman nerede çekildiği araştırılıyor. Filmi çekildiği Güneşli Sokak, ilgi görmeye devam ediyor.

ÇÖPÇÜLER KRALI NE ZAMANA VE NEREDE ÇEKİLDİ?

1977’de çekilen Çöpçüler Kralı filmi Güneşli Sokak başta olmak üzere Cihangir ve çevresinde çekildi. Bugün Şakir'in evinin bulunduğu apartman filmdeki görüntüsünden hiçbir şey kaybetmeden Güneşli Sokak'taki yerinde durmaktadır.

Çöpçü Apti'nin hafızalara kazınan “Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği” repliğinde bahsi geçen park ise Cihangir Parkı'dır.

çöpçüler kralı

ÇÖPÇÜLER KRALI FİLMİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Kemal Sunal – Apti Şakrak

Şener Şen – Zabıta Şakir

Ayşen Gruda – Hacer

İhsan Yüce – Hacer'in Babası

Erdal Özyağcılar – Hacer'in Büyük Abisi

Türker Tekin – Kapıcı İsmail

İlyas Salman – Kapıcı Şemsi

Nejat Gürçen – Gazino Patronu

Muadelet Tibet – Hanife Teyze

Salih Sarıkaya – Kahveci

Nezahat Tanyeri – Şakir'in Annesi

Nermin Özses – Hacer'in Annesi

İhsan Bilsev – Patronun Adamı

Nezahat Tanyeri – Şakir'in Annesi

Nermin Özses – Hacer'in Annesi

Ertuğrul Bilda – Apartman Sakini

Selim Naşit – Baķkal

çöpçüler kralı

ÇÖPÇÜLER KRALI KONUSU NEDİR?

Filmde, zabıta memuru, görevinin verdiği yetkileri zorlayarak esnafın ve çöpçünün üzerinde büyük bir baskı kurar. Aynı mahallede oturan Hacer ise temizlikçilik yapmaktadır. Hacer'e aşık olan zabıta memuru, annesinin tepkisiyle karşılaşır. Mahallenin çöpçüsü Apti de Hacer'e aşıktır, ama parası yoktur. Bir gün yanlışlıkla girdiği bir gazino, kötü şansını bir anda değiştirir. 

Yorumlar