Türkiye umut oldu... Diplomasi trafiğinin perde arkası ortaya çıktı Türkiye umut oldu... Diplomasi trafiğinin perde arkası ortaya çıktı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrail propaganda hesapları tarafından paylaşılan görüntülerdeki kadının El Şifa Hastanesi çalışanı olmadığını vurgulayarak "El Şifa Hastanesi'nde bir doktorum. Hamas hastaneye saldırıp ilaçlarımızı çalıyor" şeklindeki iddialarının gerçek dışı olduğunu açıkladı.

İletişim Başkanlığı konuya ilişkin yayımladığı mesajda şu açıklamalara yer verdi:

İsrail propaganda hesapları tarafından paylaşılan bazı görüntülerde geçen, "El Şifa Hastanesi'nde bir doktorum. Hamas hastaneye saldırıp ilaçlarımızı çalıyor" şeklindeki iddialar doğru değildir. Görüntülerdeki kadının elindeki stateskop ve arkasındaki logoyu gösterme çabaları dikkat çekmiş, bölgedeki sağlık kuruluşları ile irtibata geçilerek bilgi alınmıştır. Bölgedeki basın mensupları ve sağlık kuruluşlarının El Şifa Hastanesi'nden edindiği bilgilere göre, İsrail'in yaydığı görüntülerdeki kadın, bir El Şifa çalışanı değildir. Şifa Hastanesi'nde çalışan birçok doktor ve hemşire, "bu kişiyi daha önce hiç görmediklerini" belirtmişlerdir. Ayrıca kadının Arapça aksanının kötü olduğu, Arapçadaki "ayn" ve "he" gibi bazı sesleri telaffuz edemediği tespit edilmiştir.

Kaynak: AA