E Okul VBS ne zaman kapanacak, not girişi ne zaman bitecek? 2022 E Okul not girişi kapandı mı?

E Okul VBS ne zaman kapanacak, not girişi için son tarih nedir? 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemin sona ermesine sayılı günler kaldı. Karne heyecanı yaşayan öğrencilerin bir gözü de e-Okul sisteminde. 21 Ocak 2022 Cuma günü 1. dönem sona eriyor. Sınav notlarını öğrenmek isteyen milyonlarca öğrenci, e-Okul VBS sistemine giriş yaparak karne notlarını görüntüleyebilecek. Peki 2022 e-Okul not girişi ne zaman kapanır?

Google Haberlere Abone ol
E Okul VBS ne zaman kapanacak, not girişi ne zaman bitecek? 2022 E Okul not girişi kapandı mı?
14.01.2022 22:33

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemin bitmesine sayılı günler kaldı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilk dönemin sonuna gelirken gözler e-Okul öğrenci ve öğretmen giriş ekranına çevrildi. Peki e-Okul not girişi ne zaman kapanır? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi nasıl yapılır?

E OKUL NOT GİRİŞİ KAPANDI MI?

e okul not girişi henüz kapanmadı. Sistemin karnelerin verilmesinden bir kaç gün önce kapanması bekleniyor. Ancak konuyla ilgili resmi bir duyuru bulunmuyor.

E-OKUL VBS SİSTEMİ NE ZAMAN KAPANACAK?

e- Okul VBS sisteminin kapanış tarihi öğretmenlerin sınavları okuduğu tarihe göre değişiyor. Ancak not girişlerinin karnelerin verileceği gün veya bir önceki gün kapatılacağı tahmin ediliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi içerisinde veliler, not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, haftalık ders programı, sınav sonuçları, sınav tarihleri ve başarı belgeleri gibi güncel verileri içeren bilgilere erişim sağlayabiliyor.

e-Okul not girişi

E-OKUL NOT GÖRÜNTÜLEME

Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul VBS sistemine giriş yaparak sistemdeki notları görüntüleyebiliyor.

Giriş yapıldıktan sonra ekranın sol alt köşesinde yer alan "e-Karne" alanına tıklanır. Pop-Up iznini verdikten sonra açılacak olan e-Karne ekranında aldığınız belgeleri ve notlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

E OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul VBS'ye giriş yapmak için ilk önce "e-okul.meb.gov.tr" adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi. Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

Yorumlar