Van'ın Muradiye, Bahçesaray, Çatak ve Saray ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, bölgede yaşamı olumsuz etkilerken, eğitim kurumları da bu durumdan etkilendi. Dört ilçede de okulların tatil edildiği duyuruldu.

Muradiye Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle, 5 Ocak 2024 Cuma günü Eğitim-Öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Bahçesaray Kaymakamlığı da benzer bir açıklama yaparak, "Bahçesaray ilçemizde özellikle kırsal mahallelerde yoğun kar yağışı ve tipinin devam etmesi sebebiyle 05.01.2024 Cuma günü taşımalı eğitime ve kırsal mahallelerdeki Eğitim Öğretime 1 gün ara verilmiştir" bilgisini paylaştı.

Saray Kaymakamlığı ise yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle ilçe genelindeki tüm resmi ve özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 5 Ocak 2024 Cuma günü bir gün süreyle eğitime ara verildiğini duyurdu.

Ayrıca, Çatak Kaymakamlığı da Görentaş mahallesi bölgesindeki yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 5 Ocak 2024 Cuma günü Görentaş bölgesinde Eğitim-Öğretime bir gün ara verildiğini belirtti.

Editör: Ferhat Erdemir