Sosyal medya platformu Ekşi Sözlük'te, kayıtlı üyeler arasında yaşanan şok edici bir olay gündemi sarstı. Bir platform üyesi, başka bir kullanıcının gönderdiği "bebeğe istismar" içerikli görüntülerle karşılaştı. Bu dehşet verici durumu kamuya duyurmak amacıyla Ekşi Sözlük'te konuyla ilgili bir paylaşım yapmak isteyen yazar, iddiasına göre platform yönetimi tarafından engellendiğini savunarak yaşanan skandalı X platformunda paylaştı.

Paylaşım, sosyal medyada hızla yayılarak geniş çaplı bir tepki dalgasına yol açtı. Olayın büyüklüğü üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bebek istismarı iddialarını incelemek üzere harekete geçti ve resmi bir açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Emniyet birimleri ve Bakanlık ekiplerimiz ihbarın ardından hemen harekete geçmiştir. Şahsa yönelik kimlik ve adres tespit çalışmaları devam etmektedir. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz söz konusu içerikler ile ilgili erişim engeli ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulması için gerekli süreçleri başlatmıştır.

Şahsın kimlik tespiti yapılır yapılmaz ilgili adımlar ivedilikle atılacaktır. Bu vesileyle tekrar ifade etmek isteriz ki, çocuklarımızın üstün yararı temel ilkemizdir. Bunun ihlal edilmesi ihtimali, çocuklara yönelik en ufak istismar şüphesi bizim için ihbar niteliğindedir. Her zaman bu doğrultuda hareket etmekteyiz, aynı hassasiyetle hareket etmeye de devam edeceğiz."

Editör: Ferhat Erdemir