Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğukan İslamoğlu için taziye mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğukan İslamoğlu için taziye mesajı

Aydın'da 82 oda ve yaklaşık 50 bin esnafın bağlı olduğu Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB), zincir marketlere adeta savaş açtı. Vatandaşların günlük hayatta ihtiyaç duyduğu ekmekten ete kadar neredeyse her türlü ürünü satarak, yerel esnafların ekonomik anlamda ciddi kayıp yaşamasına ve hatta dükkan kapatmasına neden olan zincir marketlere karşı, AYESOB Başkanı Muhammet Ali Künkcü ve ekibi, “En doğru alışveriş, esnaftan alışveriş” isimli bir kampanya hayata geçirdi. Vatandaşları yerel esnaflardan alışveriş yapmaya teşvik etmek için başlattığı kampanyayı, afişlerle de destekleyen Başkan Künkcü, hazırlattığı binlerce kampanya afişinin bir bölümünü bizzat kendisi esnaflara dağıttı. Büyük yankı uyandıran kampanyaya odalar ve esnaflar da, destek verdi. Oda başkan ve yönetimleri, kendilerine AYESOB tarafından gönderilen afişleri, kendi sorumluluk alanlarındaki esnaflara ulaştırdı. Esnafların dükkanlarına astığı afişler, vatandaşlarda da farkındalık oluşturdu. İl genelindeki dükkanların çoğunda göze çarpan afişler, esnafların bir nebze de olsa işlerinin açılmasına katkı sundu.

Ekran görüntüsü 2023-09-19 201420

"PARAMIZ İLİMİZDE KALMAZ"

AYESOB Başkanı Muhammet Ali Künkcü, “En doğru alışveriş, esnaftan alışveriş” diyerek, tüm vatandaşları yerel esnaflardan alışveriş yapmaya davet etti. Zincir marketlerin mantar gibi çoğaldığını belirten Künkcü, "Neredeyse her mahalle ve sokakta yer alan zincir marketler, her türlü ürünü satıyor. Bu durum kasap, bakkal, manav, kırtasiye ve diğer esnaflarımızın işlerini düşürüyor, hatta belli bir süre sonra dükkan kapatmasına neden oluyor. Zincir marketler karşısında dik duran yerel esnaflarımıza sahip çıkmalıyız. Mahalle bakkalımız her zaman bizim yanı başımızda olan, evimizi, arabamızı güvenerek bıraktığımız, emanet ettiğimiz kişidir. Aynı durum diğer esnaflarımız için de geçerlidir. Zaten salgın ve diğer nedenlerle yeteri kadar sıkıntı yaşayan esnafımıza destek olmanın zamanı geldiğini düşünüyoruz. Artık onlara vatandaşlarımızın sahip çıkması gerekiyor. Alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yaparsak memleketimize katma değer sağlarız. Yoksa paramız ilimizde kalmaz" dedi.

Ekran görüntüsü 2023-09-19 201405

"SORUNLARI BİLİYORUZ MÜCADELE EDİYORUZ"

Esnafların sorun ve taleplerini bildiğini anlatan Başkan Künkcü, "Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetimi olarak esnaf ziyaretlerine büyük önem veriyoruz. Her an farklı bir noktada esnafımızı ziyaret ederek sohbet ediyor, sorunlarını ve taleplerini not ederek çözümü noktasında gerekli girişimleri yapıyoruz. Bizlerin bilmediği bazı sorunlar olursa ona da anında müdahale edebilmek ve birebir esnafımızdan bunları dinlemek için her zaman onların yanında oluyoruz” ifadelerini kullandı. Esnafların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduklarını dile getiren Künkcü, sel, yangın ve diğer nedenlerle iş yerleri zarar gören esnaflara da imkanları ölçüsünde destek olmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Ekran görüntüsü 2023-09-19 201359