Erzurum DYP ve MHP eski milletvekili Hacı İsmail Köse, ikamet ettiği İstanbul'da vefat etti. Merhum Köse'nin cenazesi, dün ikindi namazını müteakip Büyükçekmece Karaağaç Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

HACI İSMAİL KÖSE KİMDİR?

Hacı İsmail Köse, 1941 yılında Erzurum'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Köse, Malatya ve Erzurum Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Köseoğulları İnşaat Taahhüt İnşaat ve Sanayii AŞ'nin kurucusu olan İsmail Köse, Doğru Yol Partisi'nin Kurucu Üyesi olarak da biliniyor.

TBMM Başkanı Kurtulmuş: İnsan Hakları Günü'nün bir kurtuluş vesilesi olmasını diliyorum TBMM Başkanı Kurtulmuş: İnsan Hakları Günü'nün bir kurtuluş vesilesi olmasını diliyorum

Politik kariyerinde önemli görevler üstlenen Köse, 29 Kasım 1987 (18. Dönem) ve 20 Ekim 1991 (19. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Doğru Yol Partisi Erzurum Milletvekili olarak seçilmiş, ardından 24 Aralık 1995 (20. Dönem) ve 18 Nisan 1999 (21. Dönem) tarihlerindeki genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili olarak görev aldı. 19. Dönemde İçişleri Komisyonu Başkanlığı görevini üstlendi. Köse, 1999-2002 dönemi MHP Grup Başkanvekiliydi.