Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Galatasaray’da başkan adayı olan Eşref Hamamcıoğlu kaç yaşında

Galatasaray'da son dakika gelişmesi yaşandı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Galatasaray’ın divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılı kulübün başkanlığa aday olduğunu resmen duyurdu. Duyurunun ardından Eşref Hamamcıoğlu kimdir kaç yaşında? merakla araştırılıyor. Eşref Hamamcıoğlu adaylığını, 'Galatasaray'a Güven' ana başlığı ile paylaştı. İşte son detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Galatasaray’da başkan adayı olan Eşref Hamamcıoğlu  kaç yaşında
08.04.2021 11:58

Galatasaray’da Mayıs 2021’de yapılması planlanan başkanlık seçimi öncesinde yeni bir gelişme daha yaşandı. G.Saray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Eşref Hamamcıoğlu, “Camiamızın bir iradeye ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Bu yüzden bir adım öne çıkıyorum ve Galatasaray başkanlığı için adaylığımı koyuyorum” ifadelerini kullandı. Açıklamalarının ardından Eşref Hamamcıoğlu kimdir, görevi ne? en çok merak edilen soru oldu.

Daha önce Burak Elmas, Metin Öztürk ve Tuncer Hunca resmi olarak başkanlığa aday olduğunu açıklayan isimlerdi.

EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?

1954’te İstanbul’da doğan Eşref Hamamcıoğlu, 1975’te Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. 1980’de Sorbonne Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Eşref Hamamcıoğlu, 1981-1992 yıllarında Tekfen Holding'e bağlı grup şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

1992-2012 yıllarında Sodexo'da kurucu genel müdür ve CEO olarak çalışan Eşref Hamamcıoğlu, 1994-1998 yıllarında Anıl Büyükeroğlu ve Duygun Yarsuvat başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği'nde ve 2001-2002 yılları arasında Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü'nde yöneticilik yaptı.

TÜSİAD, Türk-Fransız Ticaret Derneği ve Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesi olan Eşref Hamamcıoğlu, iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

Evli ve bir çocuk babası olan Eşref Hamamcıoğlu, Twitter'da @hamamcioglu_e ve Instagram'da @esrefha kullanıcı adıyla yer almaktadır.

Mustafa Cengiz yönetiminin seçim kararı almasının arkasından birkaç isim, adaylığını açıklamıştı. Galatasaray Genel Kurul üyesi Tuncer Hunca, mayıs ayında yapılması planlanan başkanlık seçimine adaylığını koymuştu. Bir dönem kulüpte yöneticilik de yapan Galatasaray Divan Kurulu üyesi Burak Elmas, başkanlığa aday olduğunu duyurmuştu. Sarı-kırmızılı kulübün Divan Kurulu üyesi Metin Öztürk de başkanlığa adaylığını koyacağını açıklamıştı.

Resmen başkan adaylığını açıklayanlar arasına en son Galatasaray Futbol Kulübünün divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu da dâhil oldu. Eşref Hamamcıoğlu adaylığını, sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoyla duyurdu.

"GALATASARAY'A GÜVEN"

'Galatasaray'a Güven' ana başlığı ile paylaştığı adaylık videosunda Galatasaray'da yetiştiğini ve sarı-kırmızılı camiada herkes tarafından tanındığını söyleyen Eşref Hamamcıoğlu, ‘’Büyüklerimiz bize her zaman soru sormayı öğretti. Biz de hep sorguladık. Ne doğru, ne yanlış diye hep o gözle baktık, anlamaya çalıştık. Ben, her gün Galatasaray'ı yaşayanlardanım. Bir Galatasaraylı olarak görevlerim ve sorumluluklarım var. Ben Galatasaraylıyım. Şikayet etmek yok genlerimde. Camiamızın şu anda bir iradeye ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Bu yüzden de bir adım öne çıkıyorum ve Galatarasay başkanlığı için adaylığımı koyuyorum. Böyle hisseden herkesle birlikte yürümeye hazırım. Galatasaray olarak artık özümüze dönüşümüz çok yakın. Tek ihtiyacımız yani hatırlamamız gereken Galatasaray'a güven" dedi.

Yorumlar