Sarı - lacivertliler, yabancı sınırı nedeniyle TFF'ye bildirilen lisans listesine adını yazdıramadığı Portekizli futbolcunun bonservisini 4,25 milyon Euro'ya geçtiğimiz günlerde almıştı. Bu hamlenin ardından Bruma'nın Braga'ya kiralandığı belirtildi.

LİSANSI ÇIKARILMAMIŞTI
Sarı-lacivertli ekip, sezon başında Bruma'yı kadrosuna katarken, futbolcu Şampiyonlar Ligi Elemelerindeki Dinamo Kiev ve UEFA Avrupa Ligi Elemelerindeki Slovacko maçlarında forma giydi. Ligin ilk haftasında Ümraniyespor'a karşı 27 dakika sahada kalan Bruma'nın lisansı, kadro planlaması kapsamında daha sonra askıya alınmıştı.

BRUMA BRAGA'YA KİRALANIYOR
Sezon başı yapılan Bruma transferi hayal kırıklığı oluşturdu. Büyük ümitlerle alınan futbolcu, ligin ilk yarısında listeye dahil edilmedi ve forma giyemedi. Zorunlu satın alma opsiyonu da bu transfer döneminde kullanıldı. Maaş yükünden kurtulmak isteyen Sarı-lacivertli ekip Bruma'yı kiralık olarak Braga'ya gönderiyor. Fenerbahçe'nin kapısını çalan Portekiz ekibi kiralama konusunda anlaştı.

BONSERVİSİ ALINMIŞTI
Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde ise Portekizli futbolcunun bonservisini PSV'den 4.250 milyon euro karşılığında satın almıştı. 28 yaşındaki futbolcunun, pazar günü Porto'ya gideceği ve sağlık kontrolünden geçeceği iddia edildi.