Arda Güler sahne alıyor Arda Güler sahne alıyor

Bir dönem Gençlerbirliği, Çaykur Rizespor ve Fenerbahçe formalarını giymiş olan Vedat Muriqi, Kosova ile İsrail arasındaki maç öncesinde İsrail polisinin Kosova'ya getirilmesine sert tepki gösterdi.

Muriqi, yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "Daha önce Karadağ ve Romanya buraya oynamaya geldiler. Hiçbir sorunları yoktu, kendi polislerini getirmediler. Futbol oynamaya geliyorlar, bilmiyorum, neden bu kadar korkuyorlar veya başka bir şey mi var?" diyerek İsrail polisinin varlığını sorguladı.

Muriqi, sporun siyasetten ayrılması gerektiğini vurgulayarak, "Kavga etmek için değil, spor için gidiyoruz. Futbolda siyasete her zaman karşıyım ama maalesef gerçekleşiyor." şeklinde konuştu.

Kosova Futbol Federasyonu, Muriqi'nin açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirterek, İsrail polisine atıfta bulunduğunu ve Kosova'nın İsrail ile oynadığı önceki maç öncesindeki kontrole değindiğini ifade etti. Kosova ile İsrail arasındaki maç, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında gerçekleşecek. Maçın başlama saati 22:45'te olacak ve Fadil Vokrri Stadyumu'nda oynanacak.