Galatasaray'da transfer dönemi hareketlenmeye başladı. Sarı kırmızılılar kış transfer döneminde Kaan Ayhan'ı kadrosuna katarak başladı. 

Galaataray'da ayrılması beklenen isimlerden Patrick van Aanholt, PSV ile anlaşmaya vardı. Haris Seferovic ise Kasımpaşa ile anlaşmasına rağmen Benfica'nın isteğiyle Celta Vigo'ya imza atmak için Galatasaray'dan ayrılacak.

Bir ayrılık daha gerçekleşebilir
Galatasaray'ın milli futbolcusu Berkan Kutlu'ya İtalya'dan talip çıktı. Serie A takımlarından Cremonese, 25 yaşındaki futbolcuyu radarına aldı.

Milliyet'in haberine göre İtalyan ekibi Berkan Kutlu için kiralama teklifinde bulundu. Yarım sezon için 700 bin Euro kiralama ücreti teklif eden Cremonese, sözleşmeye 4 milyon Euro'luk zorunlu satın alma maddesi ekletmek istiyor. 31 Ocak'ta İtalya'da kış transfer dönemi sona erecek. Teklifini yapan Cremonese, Galatasaray'ın yanıtını beklemeye başladı.

Dursun Özbek açıklamıştı
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek daha önce 5-6 oyuncularına transfer teklifi aldıklarını açıklamıştı.

"Ben ve arkadaşlarım bunu hiç hissettirmeden, gündeme getirmeden, başarı odaklı, Cumhuriyet’imizin 100. yılında hedefimizi hiç değiştirmedik. Fakat Galatasaray, yüklendiği misyonlar çerçevesinde hiçbir zaman böyle olamaz. Galatasaray’ın sportif manada eksiklerini gözetmeden çalışıyoruz. Mağazacılıkta satışlarımız iyi, iyi bir takım kurduk. Gelirlerimiz de artmış vaziyette. Futbol takımımızın başarılı yürüyüşü sayesinde futbolda değerimiz giderek artıyor. Sezon başında dünya piyasalarından 1 futbolcumuza talep vardı. Bugün 5-6 futbolcumuza hatırı sayılır transfer talepleri var."