Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmasının ardından Filistinli gruplar ile İsrail arasındaki çatışmalar devam ediyor.

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıları devam ederken, Gazze'de oluşan yıkım sınırın İsrail tarafından dahi görülebiliyor.

3-439

İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ni yoğun şekilde bombalıyor. Hava saldırılarıyla başlayan İsrail ordusu, ilerleyen günlerde denizden ve karadan da Gazze'ye bomba yağdırdı.

Gazze'yi 13 gündür aralıksız bombalayan İsrail ordusu, bölgede ağır yıkıma neden oldu. Filistinli kaynaklara göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında 4 bin 821 bina tamamen yıkıldı.

2-604

İsrail saldırıları sonucu Gazze'de oluşan büyük yıkım ise sınırın diğer tarafından da çıplak gözle görülebiliyor.
İsrail'in Sderot bölgesinden, Gazze'nin kuzey sınırına yakın çok sayıda binanın saldırılarda yıkıldığı veya ağır hasar aldığını görmek mümkün.

1-736
Öte yandan İsrail ordusu, Gazze'yi havadan, karadan ve denizden vurmaya devam ediyor.

İsrail saldırılarında şu ana kadar 3 bin 478 Filistinli hayatını kaybetti, 12 binden fazla kişi yaralandı.

Ermenistan'dan açıklama geldi: 15 gün içinde anlaşma imzalanabilir Ermenistan'dan açıklama geldi: 15 gün içinde anlaşma imzalanabilir

İSRAİL DEVLET TELEVİZYONU: ORDU GAZZE'YE KARA HAREKATI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
İsrail resmi devlet televizyonu KAN, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne kara operasyonu yapmak için hazırlıklarını tamamladığını duyurdu.
KAN'ın haberinde, Gazze sınırı bölgesinde üç günden bu yana İsrail ordusu ile Filistinli gruplar arasında herhangi bir çatışma yaşanmadığı belirtildi.

Kuvvetlerin hareketi ve konumlandırılması da dahil olmak üzere tüm gelişmelerin, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne girmek için hazırlıklarını tamamladığını gösterdiği ifade edilen haberde, Gazze'ye yapılacak kara harekâtının, savaşın "Yahudi yerleşim birimlerinin silahlı Filistinlilerden temizlenmesinden sonraki" ikinci aşaması olduğu aktarıldı.