Geleceğin meslekleri nelerdir? Hangi meslekler kazandırıyor

Değişen dünya ve teknoloji beraberinde bizlere yeni meslek kolları da getiriyor. İçlerinde neler neler yok ki! Organ yapımından, uzay turizmi rehberliğine kadar geniş bir skala karşımıza. Öte yandan hali hazırda daha önce hiç duymadığımız ama şu sıralar çok kazandıran meslekler türedi. İşte giderek trend olan meslekler ve geleceğin meslekleri.

Geleceğin meslekleri nelerdir? Hangi meslekler kazandırıyor - Sayfa 1

Hızına yetişemediğimiz dünya ve teknoloji her geçen dün bir yenilik getiriyor bizlere. Bunlardan en önemlisi ise meslekler. Günümüz meslekleri gelişen şartlara göre değişiklik gösterecek burası kesin. Peki ama bizi gelecekte hangi meslekler bekliyor? Geleceğin meslekleri neler? Meslek seçiminizde bu bilgiler çok faydalı olacak.


1 29
Geleceğin meslekleri nelerdir? Hangi meslekler kazandırıyor - Sayfa 2

Kullanıcı Deneyimi Analisti : Web sitelerinde kullanıcıların profilleri ve tercihleri hakkında kapsamlı analist yapan bu meslek dalında çalışanlar hazırladıkları istatistiklerle satış politikaları üzerinde önemli rol oynuyor. 

2 29
Geleceğin meslekleri nelerdir? Hangi meslekler kazandırıyor - Sayfa 3

Mobil Uygulama Geliştiricisi : Her geçen gün bir yenisi çıkan mobil uygulamaların akıllı telefonlara uyarlaması için mobil uygulama geliştiricisine ihtiyaç duyuluyor. 


3 29
Geleceğin meslekleri nelerdir? Hangi meslekler kazandırıyor - Sayfa 4

Dijital Pazarlama Uzmanı : Şirketlerin pazarlama departmanında çalışan bu kişiler şirketin sosyal medya ve dijital mecrada daha aktif olmalarında rol alıyor.

4 29