HD(P)KK ittifakıyla Türklük davası mı olur?

31.03.2021 10:00

          MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli dün MHP’nin grup toplantısında ihanet projeleri etrafında toplanan fakat Türklük davasını istismar edenlere “Bölücüsünden kozmopolitine, işbirlikçisinden ilkesizine, haininden hayasızına kadar hepsi ağız birliği etmişçesine fikriyatımızın kilit taşları hakkında bilirkişilik taslıyor, gevşek gevşek atıp tutuyor. Be hey gafiller, Türklük ne zamandır sizin ana meselesiniz oldu?” şeklinde seslenmişti. Türkiye’de terör örgütü PKK merkezli ittifak yapanlar ağzından Doğu Türkistan’ı, Türkmenleri, Atatürk’ü istismar etmek için düşürmüyor. İhanet düşünceleri, karanlık ilişkileri, hayata geçirmeye çalıştıkları projeleri bu değerlere tamamen zıt ama Türk milletini aldatma konusunda maskeye ihtiyaç duydukları için “bu değerler etrafında en ufak bir gelişme olsun” diye sırtlan gibi beklemektedirler.

          Geçmişte defalarca sordum şimdi yine soruyorum. Türkiye’de 50 bin kişinin ölümünden sorumlu terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği ve ittifak yapanların Doğu Türkistan gibi bir davası nasıl olabilir?

          Mesele soydaşa, masum insanlara sahip çıkmak ise Türkiye’de askerimizi, polisimizi şehit eden, masum insanları öldüren terör örgütü PKK’dan talimatları alan HDP ile niçin ittifak ve işbirliği yapıyorsunuz?

          “Doğu Türkistan nerede?” deseniz haritada bile gösteremeyecek olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener bu sorumun muhatabı en başta sizsiniz?

          Türkiye’de askerimizi, polisimizi şehit edenlerle, masum insanları, kundaktaki bebekleri dahi öldürenlerle her türlü işbirliğini yap, sonra çık Doğu Türkistan üzerinden MHP’yi, AK Parti’yi suçla…

          İlginçtir Türkiye’de Doğu Türkistan konusunda muhalefetten ilk gündemi oluşturan hem PKK’lı, hem FETÖ’cü olan eski HDP milletvekili Ömer Gergerlioğlu olmuştu. Sonra sırasıyla Ahmet Davutoğlu, Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu bu davayı istismar etmek için sıraya girdiler. Hangi Türklük davasıyla ilgileri varsa Doğu Türkistan korosu kurdular. Çin’in Doğu Türkistan üzerindeki baskı ve zulümlerinden MHP ve AK Parti’yi suçlayarak siyasi istismarla kazanım sağlamaya çalışıyorlar.

          Bunlar ne zaman Doğu Türkistan derse Türkiye’deki 50 bin kişinin katili olan, halen terör eylemlerine devam eden HD(P)KK ile olan işbirliklerini, ilişkilerini sormak elzemdir.

          Bunlar MHP’ye Türklük davasını hatırlatacak kadar yüzsüz ve hadsiz olmaya başlamışlardır. MHP Lideri Devlet Bahçeli Doğu Türkistan’a giden Uygur Türkleriyle kucaklaşan ilk Türk devlet adamıdır. Yıllarca Türkiye’deki Doğu Türkistan derneklerine, vakıflarına her türlü maddi ve manevi desteği veren Türk milliyetçilerinin lideridir.

          Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Meral Akşener’in hayatında bir Doğu Türkistanlı ile ekmek bölüşmüşlüğü mü var? Çin yarın terör örgütü PKK’ya silah yardımı yapsın, terörist Demirtaş’a sahip çıksın, HDP’ye destek olsun en iyi ÇİN’ci bunlar olur…

          Yani bunların Doğu Türkistan davasına bakışı ne tarihsel, ne kan, ne soy bağıdır. Sadece siyasi istismar malzemesidir. Doğu Türkistan’a Cumhur ittifakı dışında sahip çıkabilecek irade de zaten Türkiye’de yoktur.

          Geçtiğimiz günlerde de Türkmen cephesi lideri Erşad Salihi’nin istifası etrafında toplandılar. Sosyal medyada hepsi bir anda Türkmen mücahit oldu. Erşad Salihi’nin istifası üzerinden Cumhur ittifakına saldırıya geçtiler. Türkiye’de PKK’nın uzantılarıyla işbirliği yap, Irak’ta Erşad Salihi için ağıtlar yak… Bunlara kanan ahmak var mı acaba?

          Barzani’nin sözcüsünü CHP Genel Merkezi’nde ağırlayan, Barzani’ye “AKP bugün var yarın yok, az da CHP’yi muhatap alın” çağrısında bulunan CHP ile parti program taslağına “Kürtlersiz bir Türkiye asla düşünülmemelidir. Böyle bir durumda, Fırat’ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır” cümlesini koyduran daha sonra “Programa sokulmak istenen 15 sayfalık bölüm, Abdullah Öcalan’ın ‘konfederasyon modeli’ ve ‘bölgesel çözüm’ dediği görüşlerin akademik dille yazılmış hâliydi” itiraflarında bulunan Meral Akşener mi Türkmen davasını güdecek? Mesela sayfalarca PKK ve Öcalan kavramlarını İYİ Parti programına sokan isim kimdi? Niçin kimse üzerinde durmadı?

          Suriye’deki Türkmenleri ve masum insanları kurtarmak için terör örgütü YPG’ye yönelik yapılan Zeytin Dalı operasyonuna “Afrin savaş senaryolarına baştan sona karşıyız” cümlesiyle Türkiye’de ilk karşı çıkan Meral Akşener’in partisi değil miydi? Nerde Türkmen davası?

Afrin operasyonuna CHP’lilerin tamamı karşı çıkmadı mı?

Kemal Kılıçdaroğlu “Afrin’e girilmesine karşıyız” demedi mi?

Şimdi bu sicille, bu zekâyla Türk milletini kandıracaklarını sanıyorlar ya yanarım ona yanarım.

          CHP merkezli her ittifak Türk-İslam düşmanıdır. Milli menfaatler önünde ayak bağıdır. HDP’yi merkezlerine koyan ve HDP’ye sahip çıkmak için birbiriyle yarışanlardan Türklüğe bir hizmet olur mu?

          Bunların “Doğu Türkistan” demesi, “Türkmen” demesi, “Atatürk” demesi bu değerlere zarardan başka bir şey değildir.

          Bunlar en iyi bildiklerini yapmaya devam etmelidir. HD(P)KK ittifakı, terörist Demirtaş sevdası en başta gelendir.

          Türklük bunlara en uzak değerdir. Milli politikalarda nasıl bir duruş sergiledikleri birçok örnekle ortadadır.

          Heval Kemal ile Heval Meral ikilisi ve onların etrafında çadır kuranların her türlü istismarla terk dertleri iktidarı devirmektir. Yoksa Türk sevmediklerini HD(P)KK ittifakıyla göstermediler mi?