CHP Genel Başkan adayı, eski Cumhuriyet Başsavcısı ve eski CHP Milletvekili İlhan Cihaner konuk olduğu Samimi Haber'de gazeteci Canan Kaya'nın sorularını yanıtladı.

CHP'ye yönelik eleştilerini dile getiren Cihaner, bazı seçmenlerin hasbelkader partisine oy verdiği düşüncesini dile getirdi.

İlhaner Cihaner'in açıklaması şu şekilde:

MHP’li Durmaz: Dillerinde “milliyetçilik” olsa da asıl meseleleri cepleri doldurmak MHP’li Durmaz: Dillerinde “milliyetçilik” olsa da asıl meseleleri cepleri doldurmak

"Bu aslında öteden beri suistimal haline gelen bir yanlış politikalar dizisinin yarattığ bir reflesks. Partim adına ve Türkiye'de CHP'ye bağlı kitleler adına üzüntü verici. Hasbelkader, kerhen oy verilen parti haline, en azından bir kısım seçmen nezlinde dönüştüğünü, bir gerçeklik olarak görmemiz lazım. 

'SİYASET SIKIŞMIŞ DURUMDA'

Gerekçeleri, daha çok genel siyasette de yankısını bulan yerlere bakmak lazım. Birincisi Türkiye'de siyaset, çok uzunca bir süreden beri Erdoğan karşıtlığına ya da yandaşlığına sıkıştı. 

Herkes, aralarındaki farklar ve toplumsal tabanlar, geldikleri siyasi geçmiş demeksiniz, Erdoğan'a yandaş mı karşı mı diye bir torbaya atıldı. Böyle olunca da özellikle siyasetsizlik olarak özetlediğimiz bir bulamaç haline dönüştü."