İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea, stadyumda iftar yemeği verileceğini duyurdu.

STADYUMDA İFTAR YEMEĞİ

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Stamford Bridge Stadyumu'nda verilecek iftar yemeğinin 26 Mart Pazar günü olduğu aktarıldı. Açık iftarın, 10. yılını kutlayan, insanları bir araya getirmeyi amaçlayan ve ödüllü bir hayır kurumu olan Ramazan Çadırı Projesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirileceğini belirtildi.

İNGİLTERE'DE İLK KULÜP OLACAK

Chelsea Vakfının Başkanı Simon Taylor, "Ramazan Çadırı Projesi ile açık iftarımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bunu yapan ilk Premier Lig kulübü olmaktan gurur duyuyoruz. Ramazan'ı ve Müslüman topluluğunu tanımak, dini hoşgörüyü teşvik etme çalışmamızın çok önemli bir parçası. 26 Mart Pazar günü, insanları ağırlamak için sabırsızlanıyorum." diye konuştu.

"RAMAZAN'IN EN İYİ YANI BU"

Chelsea'nin yıldızı Kalidou Koulibaly, "Ramazan akşamlarında herkes bir arada olmaktan mutlu oluyor. İnsanlar mutlulukla yemek yiyor, dua ediyor. İnsanlar takımlar gibi bir ve beraber oluyor. Ramazan'ın en iyi yanı bu." dedi.

"RAMAZAN'DA İNSANLAR BERABER OLUYOR"

Wesley Fofana ise "Ramazan'da insanlar beraber oluyor. Müslüman olmayan arkadaşlarım dahi Ramazan akşamlarında bir araya geliyor." ifadelerini kullandı.

Editör: Ferhat Erdemir