Ünlü şarkıcı Björk, Filistin-İsrail çatışmasına bölge haritasının görselini paylaşarak tepki gösterdi. Harita, 1946'da Filistin'in büyük ölçüde bölgenin tamamını kapladığını, ardından 2012'de İsrail'in, daha önce Filistin'de birlikte olan bölgeyi işgal ettiğini gösteriyor.

Dünyaca ünlü İzlandalı şarkıcı, sosyal medya platformu X'te, Arap ve İsrail yönetimlerinin kontrol ettiği bölgelerin değişimini haritalarla göstererek, "Siz buna paylaşmak mı diyorsunuz?" yorumunu yaptı.

Ünlü şarkıcının tepki paylaşımına binlerce beğeni yağdı. Pek çok takipçisi, "Seninle gurur duyuyorum", "Sen gerçek bir kraliçesin" şeklinde destek mesajları paylaştı.

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş'a dolandırıcılık davası Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş'a dolandırıcılık davası

Ancak ünlü şarkıcıya karşı çıkanlar da oldu. 57 yaşındaki şarkıcının paylaştığı haritaların gerçeği yansıtmadığını öne sürenler, Filistin topraklarının önceden Birleşik Krallık kontrolünde olduğunu vurguladı. 

1947'de Birleşmiş Milletler'in sunduğu Taksim Planı'nın Araplar tarafından reddedildiği, sonrasındaysa İsrail'in Arap ülkelerine karşı verdiği savaşları kazanarak bu topraklarda egemenliğini sağladığı öne sürüldü.