Sultanahmet'te son bulacak yürüyüş için katılımcılar Beyazıt'ta toplandı. Polis ekipleri, yürüyüş güzergahında yoğun güvenlik önlemi aldı.

Yürüyüşe katılmak üzere Fatih, Eminönü ve Aksaray yönünden Beyazıt Meydanı'na gelen kadın, çocuk, yaşlı binlerce kişi, ellerinde bayraklarla yürüyüşe hazırlandı. Etkinliğe, kadın ve çocukların geniş katılım göstermesi dikkati çekti.

Eyleme katılanlar, Türkiye ve Filistin bayraklarının yanı sıra Filistin'e destek için çok sayıda Türkçe, İngilizce ve Arapça döviz ile pankart taşıdı.

Meydanda toplanan gruplar, Filistin lehine çeşitli sloganlar attı. İsrail'in saldırılarına tepki gösteren gruptakiler, bu ülkeyi sloganlarla protesto etti.

6-152
- ESKİ TBMM BAŞKANI ŞENTOP VE MİLLETVEKİLLERİNDEN DESTEK

Grubun içerisinde eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Süleyman Soylu ve Hasan Turan'ın da aralarında bulunduğu bazı AK Parti milletvekilleri, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri de yer aldı.

5-203
Yürüyüşe bölgedeki yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra esnaf da destek verdi.

Yüksek koruma ve hareket kabiliyetiyle dikkat çekiyor... ARMA 8x8 TSK envanterine eklendi Yüksek koruma ve hareket kabiliyetiyle dikkat çekiyor... ARMA 8x8 TSK envanterine eklendi

4-334
AYASOFYA'DA NAMAZ KILDILAR

Sloganlar eşliğinde Ayasofya Meydanı'na ulaşan grup, etkinliğin tamamlanmasının ardından Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde akşam namazı kıldı. Kalabalık nedeniyle camiye giremeyen bazı katılımcılar, namazlarını meydanda eda etti.

3-433
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı namazın ardından Filistin için dualar edildi.

Duasında, yeryüzünde nice zulümler işlendiğini ifade eden Erbaş, "Filistin'de, Gazze'de, Kudüs'te, Arakan'da, Irak'ta, Hindistan'da, Keşmir'de, Doğu Türkistan'da ve dünyanın pek çok yerinde yaşanan bu zulümleri en kısa zamanda ortadan kaldır, sana yalvarıyoruz ya Rabbi." dedi.

2-593
Namazın ardından cami önünde toplanıp, telefonlarının ışıklarını açarak slogan atan ve marşlar okuyan grup, sonrasında dağıldı.

1-725
Bu arada, yürüyüş nedeniyle tramvay seferleri Kabataş-Eminönü ve Yusufpaşa-Bağcılar istasyonları arasında yapıldı. AA