5 bin TL ceza yiyen sürücü, polis ekiplerine tehditler savurdu: Akıllı olun, abimi de alıp geleceğim 5 bin TL ceza yiyen sürücü, polis ekiplerine tehditler savurdu: Akıllı olun, abimi de alıp geleceğim

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dolar saçtıkları anları sosyal medya platformunda paylaşan 13 kişi, Beyoğlu Asayiş Büro ve Güvenlik Büro Amirliği polisleri tarafından yakalandı. Söz konusu adreslere düzenlenen operasyonda üzerlerinde geçersiz ibaresi olan çok sayıda dolar, maske ve kıyafetler ele geçirildi.

GÖRÜNTÜLERİN ARDINDAN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri, sosyal medya platformlarında yüzleri maskeli şahıslarca kalabalık arasına dolar fırlatıldığı görüntülerinin paylaşılmasının ardından çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda para dağıtan şahısların sosyal medya platformunda paylaşımlar yapan bir grup olduğu belirlendi.

"KAZANDIĞIMIZ PARALARI MUHTAÇLARA DAĞITIYORUZ"
Grubun "internet üzerinden kazandığımız paraları muhtaçlara dağıtıyoruz" şeklinde paylaşımlar yaparak görüntüleri paylaştıkları tespit edildi. Şahısların 6 Ağustos'ta İstiklal Caddesi'ne geldikleri ve para saçtıkları ardından bir araçla Alkent Mahallesi'ndeki bir adrese geçtikleri belirlendi. Bunun üzerine polis ekipleri 9 Ağustos'ta adrese operasyon gerçekleştirdi.

ÜZERİNDE "GEÇERSİZ" İBARESİ OLAN DOLARLAR ELE GEÇİRİLDİ
Operasyonda 13 şüpheli yakalanırken, adreste yapılan aramalarda üzerinde geçersiz ibaresi olan çok sayıda dolar, maske ve kıyafetler ele geçirildi. 1 şüpheli "Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik etmek" suçundan yürütülen işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, 12 şüpheli adli makamlara sevk edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı