Türkiye, İsrail'in Gazze'de devam eden kanlı saldırılarına karşı yürüttüğü etkili diplomasi trafiğiyle gündemde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki kabine, bu önemli gelişmeleri değerlendirmek üzere Beştepe'de bir araya gelecek.

Gazze'deki insanlık dramına karşı duyarlı bir tutum sergileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde Kazakistan, Özbekistan, Suudi Arabistan ve Almanya gibi ülkeleri ziyaret ederek İsrail'in uyguladığı vahşeti uluslararası alanda dile getirdi.

Irak’ın kuzeyine yeni hava harekatı! 16 terör hedefi imha edildi Irak’ın kuzeyine yeni hava harekatı! 16 terör hedefi imha edildi

Toplantıda, Gazze'ye yönelik insani yardımların koordinasyonu da masada olacak. Türkiye, şimdiye kadar bölgeye ulaştırmak üzere 10 uçak ve bir gemi dolusu insani yardım ve tıbbi malzeme gönderdi. Ayrıca, Gazze'deki kanser hastaları tedavisi için Mısır üzerinden Türkiye'ye getirildi.

Kabine toplantısında ekonomideki gelişmeler ve ülkenin terörle mücadelesi de ele alınacak konu başlıkları arasında yer alacak.