Kafe, lokanta ve restoran çalışanları ne zaman aşı olacak? Aşı randevusu nasıl alınır?

Küresel salgın koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Yaş gruplarına göre kademeli bir şekilde ilerleyen programa yeni meslek grup dahil oluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama konusunda müjdeli haberler vermeyi sürdürüyor. Peki, Kafe, lokanta ve restoran çalışanları ne zaman aşı olacak? Aşı randevusu nasıl alınır? Detaylar haberde.

Google Haberlere Abone ol
Kafe, lokanta ve restoran çalışanları ne zaman aşı olacak? Aşı randevusu nasıl alınır?
10.06.2021 19:59

Türkiye, aşılama çalışmalarında hızını arttırarak devam ediyor. En son 45 yaş üstü vatandaşların aşılandığı programa yeni gruplar dahil edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan gıda sektörü ve lokanta sektöründe çalışanlar için iyi haber geldi. Bakan Koca, kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının aşılanacağını açıkladı. Peki Kafe, lokanta ve restoran çalışanları ne zaman aşı olacak? Ayrıntılar haberde.

KAFE, LOKANTA VE RESTORAN ÇALIŞANLARI NE ZAMAN AŞI OLACAK?

 Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca, kafe, lokanta ve restoran çalışanları da aşılama gruplarına dahil edildiğini duyurdu.

Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin."

aşı

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu almak için MHRS ve e-Nabız aracılığıyla aşı randevu ekranına giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sistem giriş yaptıktan sonra 'aşı randevusu' ekranı karşınıza çıkıyor. Aşı randevusu ekranından istediğini aşı tercihini, hastane ve saat tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU İÇİN TIKLAYIN...

Yorumlar