Kalben kimdir gerçek adı nedir? Kalben nerelidir, şarkıları neler? Şarkılar Bizi Söyler'e konuk oldu

Kanal D'nin sevilen programı Şarkılar Bizi Söyler'de bu hafta Kalben konuk oluyor. Programın fragmanında kendisin görenler Kalben kimdir, kaç yaşında? Kalben nereli, şarkıları neler? sorularına ve Kalben biyografisini araştırıyorlar. Kalben son yılların popüler müzisyenlerinden olmayı başarmış şarkıları milyonlarca dinlenme almıştır.

Google Haberlere Abone ol
Kalben kimdir gerçek adı nedir? Kalben nerelidir, şarkıları neler? Şarkılar Bizi Söyler'e konuk oldu
13.11.2021 13:40

Daha önce Menajerimi Ara'nın konuğu olan popüler şarkıcı Kalben, bugün Şarkılar Bizi Söyler'e konuk oluyor. Fragmanda kendisini görenler Kalben kimdir, kaç yaşında, nereli? Kalben gerçek adı nedir? diye araştırma yapıyor. Kalben müzik ile ilgilenmeye 8 yaşında başlamıştır. Kalben şarkılarını sosyal medyada milyonlara ulaştırmayı başarmış bir isim. İşte Kalben hayatı ve biyografisi...

KALBEN KİMDİR, GERÇEK ADI NEDİR?

Kalben'in gerçek adı Kalben Sağdıç'dır. Kalben 17 Ocak 1986 tarihinde İskenderun'da dünyaya geldi. 35 yaşındaki müzisyen ve söz yazarı olan Kalben son yılların popüler isimlerinden biri.

KALBEN HAYATI

Müzik ile ilgilenmeye 8 yaşında annesinin aldığı klavye ile başlayan Kalben, ilk gitarına 14 yaşında sahip oldu. Bu gitar ikinci el bir Santana idi.

Kalben17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2007'de mezun oldu. Çeşitli alanlarda çalışmayı denedikten sonra 2008'de, aynı üniversitenin Grafik Tasarım Bölümünde, Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmaya başladı ve 2011'de mezun oldu. 

Anı saklamanın yolları ve yadigarlar üzerine tez verdikten sonra iş bulmak için İstanbul'a taşındı. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak çalışmaya başladı. Sonrasında senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işlerle meşgul oldu.

Ankara'da ve İstanbul'da nadiren müzik yapmaya, konser vermeye devam etti. 18 Ekim 2014'te Sofar Sounds kapsamında Galata'da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan 'Sadece' videosu kısa zamanda Sofar videoları arasında en çok izlenen oldu.

Çıkardığı Lulu adlı çocuk romanı serisi sonrası müzik hayatına başladı. Aşk Kaç Beden Giyer? dizisinde temizlikçi rolünü canlandırdı. Sahne adını taşıyan ilk albümü Kalben, Şubat 2016'da Doğan Music Company etiketi ile çıktı.

Kalben üçüncü stüdyo albümü Kalp Hanım'ı Garaj Müzik etiketiyle 20 Mart'ta tüm dijital müzik platformlarda yayımladı.

KALBEN ŞARKILARI VE ALBÜMLERİ

Stüdyo albümleri
Kalben (2016)
Sonsuza Kadar (2017)
Kalp Hanım (2020)
EP'leri
Aşk Çeşmesi (2019)
Single'ları
"Geri Dönme" (Cem Adrian ile birlikte) (2018)
"Yaşamak Var Ya" (2018)
"Kuşlar" (2018)
"Günaydın" (2019)
Perişahı'nın Kızı (2020)

Yorumlar