Kandaki tüm mikrobu temizliyor! İşte hastalıkları önleyen mucize besin...

Sayısız faydası olan kudret narı, kandaki mikropları temizleyerek hastalık oluşumunu engelliyor. Yüksek oranda C vitamini içerdiği için gün içinde hissedilen halsizliği de ortadan kaldırıyor. Kudret narı, kanı temizlediği için tümör oluşumunu da engelliyor. Kan şekerini dengeleyen kudret narı aynı zamanda sindirim sistemini de düzenliyor. İşte kudret narının mucizevi faydaları...

Kandaki tüm mikrobu temizliyor! İşte hastalıkları önleyen mucize besin... - Sayfa 1

Kudret narı, değişik görüntüsü nedeniyle halk arasında acayip elma olarak adlandırılan tropik iklimlerde yetişen bir bitkidir. Ülkemizde de yetişen kudret narı, içerdiği vitaminler ve mineraller ile sağlığımıza çok faydası bulunur.

Kandaki tüm mikrobu temizliyor! İşte hastalıkları önleyen mucize besin... - Sayfa 2

KUDRET NARI

Kudret narının faydalarına geçmeden önce bu mucizevi bitkiden biraz bahsedelim. Kudret narı, kabakgiller ailesinden olup tropik iklimde yetişen gıda ve ilaç olarak kullanılan bir bitkidir.

Kandaki tüm mikrobu temizliyor! İşte hastalıkları önleyen mucize besin... - Sayfa 3

Asya, Afrika, Uzak Doğu ve Güney Amerika'da yetişen kudret narı, ülkemizde özellikle Bursa ve Yalova'da yetiştirilmektedir. Yaz aylarında çiçek açan, sarmaşık formunda olan kudret narı, oldukça değişik bir görüntüye sahiptir.

Kandaki tüm mikrobu temizliyor! İşte hastalıkları önleyen mucize besin... - Sayfa 4

Kudret narı, pek çok aktarda zeytinyağı veya bal ile karıştırılmış formları ile satılıyor. Diğer yandan kudret narının macun hali de yine aktarlarda satılıyor. Ama isterseniz evinizde yine aktarlardan satın alacağınız tohumu ile evinizde yetiştirebilirsiniz.