Karasu'da denize girmek neden yasak? Karasu'da denize girmek yasak mı?

İstanbul Şile'de denize giren 2 kişi boğuldu ve ardından Şile ve Sarıyer'de denize girmek yasaklandı. Sakarya Karasu’da da denize girmek yasaklandı. Karasu'da denize girmek neden yasak? merak ediliyor. Tatili fırsat bilen vatandaşlar serinlemek için denizlere akın etseler de dalgalar olumsuz koşullara neden oluyor.

Google Haberlere Abone ol
Karasu'da denize girmek neden yasak? Karasu'da denize girmek yasak mı?
22.07.2021 16:28

Denizlerimizden gelen boğulma haberlerinin ardından yasaklar da devreye sokuldu. İstanbul'un ardından Sakarya Kocaeli ve Düzce'de de denize girilmesi yasaklandı. İşte yasaklanan detaylar ve Karasu'da denize girmek yasak mı? Karasu'da denize girmek neden yasak? sorusunun cevabı...

KARASU'DA DENİZE GİRMEK YASAK MI?

Sakarya, Kocaeli ve Düzce'nin sahil kesimlerinde de şiddetli rüzgar ve yoğun dalga nedeniyle denize girilmesi yasaklandı.

Karasu'da denize girmek neden yasak?

Sakarya'nın Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yoğun dalga etkili oluyor.

Sahillerde görev yapan Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor.

YOĞUN DALGA VAR

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, yaptığı açıklamada, bayram tatili dolayısıyla ilçede yoğunluk yaşandığını söyledi.

Yoğunluğun sahile de yansıdığını aktaran Karakaş, bölgede etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle denizde yoğun dalgalar oluştuğunu kaydetti.

Vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için sahil kesiminde denize girişlere izin verilmediğini aktaran Karakaş, şunları kaydetti:

"Sadece denize girme konusunda bir kısıtlama getirildi. Vatandaşlarımız kumsalda tatillerine devam edebiliyor. İnşallah rüzgarın azalmasıyla dalga etkisini kaybettiğinde denize girme konusunda sıkıntı kalmayacak. Bugün, diğer ilçelerimizde olduğu gibi ilçemizde de denize girme noktasında kısıtlama bulunmaktadır. Tatilcilerimizin, bu kısıtlamanın can güvenliği açısından sıkıntı oluşturmaması için uygulandığını bilmelerini ve dikkatli bir şekilde buna uymalarını istiyoruz."

Etiketler karasu deniz yasak
Yorumlar