Karneler ne zaman verilecek belli oldu mu? 2. dönem karneler hangi gün alınacak yüz yüze mi?

Milyonlarca öğrenci karneler ne zaman verilecek diye merak ediyor. 2. dönem karnelerin alınma tarihi giderek yaklaşıyor ve öğrencilerin kafasında soru işaretleri var. Koronavirüs salgınından MEB takvimi de nasibini aldı. Karnelerin veriliş tarihi hangi gün ve yüz yüze mi alınacak? sorusu en çok merak edilen sorulardan.

Google Haberlere Abone ol
Karneler ne zaman verilecek belli oldu mu? 2. dönem karneler hangi gün alınacak yüz yüze mi?
11.06.2021 14:50

2020-2021 eğitim-öğretim yılının 2. dönem karnelerinin ne zaman verileceği merak ediliyor. Korona virüs salgını nedeniyle karnelerin e okul'dan mı yoksa yüz yüze mi dağıtılacağı öğrenciler tarafından araştırılıyor. Peki karneler ne zaman verilecek? Karneler hangi gün alınacak? İşte detaylar....

KARNELER 2021 NE ZAMAN VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, karnelerin 18 Haziran Cuma günü verileceği duyuruldu. Dileyen karnesine 18 Haziran Cuma gününden itibaren ulaşabilecek.

Karneler ne zaman verilecek

KARNELER YÜZ YÜZE Mİ VERİLECEK, NASIL?

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ilişkin sene sonu iş ve işlemleri konulu yazıyı illere gönderdi.

Yazıda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı faaliyetlerinin Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği yüz yüze ve uzaktan eğitim imkanlarıyla sürdürüldüğü ve yüz yüze eğitimin yapıldığı dönemlerde öğrencilerin okula devamının gönüllük esasına göre belirlendiği hatırlatıldı.

Bu kapsamda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere öğrencilerin e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ne işlenen devam devamsızlık bilgileri dikkate alınmayacak.

İlgili mevzuat gereği ders yılı sonunda yapılması gereken şube öğretmenler kurulu toplantılarında öğrencilerin sınıf geçme iş ve işlemleri görüşülmeyecek.

Öğrencilerin ölçme ve değerlendirme uygulamalarında özellikle seçmeli derslerde karışıklıkların oluşmasını önlemek için öğrenci nakil işlemleri bugün mesai saati bitimiyle kapatılacak.

Sürekli devamsız durumda bulunan öğrenciler belirlenerek sınıf tekrarına kalmaları sağlanacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2022

2021-2022 döneminde ilk eğitim-öğretim dönemi 13 Eylül 2021 tarihinde başlayacak. İkinci dönemin başlangıç tarihi ise 7 Şubat 2022 olacak. 17 Haziran 2022 tarihinde ise 2021-2022 eğitim dönemi sona erecek.

Yorumlar