Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında, eğitimi ne? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer mi oldu?

Alman devi Lufthansa ile yollarını ayırma kararı alan Kemal Geçer'in yeni adresi dünya devi oldu. Elon Musk'ın Tesla'nın Türkiye operasyonunu emanet ettiği o isim Kemal Geçer oldu. Peki Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer mi oldu? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer'in biyografisi haberimizde...

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında, eğitimi ne? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer mi oldu?

Kemal Geçer’in uzun süredir devam ettiği görevinden ayrıldığını açıklaması ve Tesla’nın Türkiye yatırımı için CEO arayışına geçtiği süreçte Kemal Geçer’in Tesla’nın Türkiye CEO’su olacağı iddia edildi. Peki, Kemal Geçer kimdir, kaç yaşında, eğitimi ne? Tesla’nın Türkiye CEO’su Kemal Geçer'in biyografisi ve detaylar haberimizde

KEMAL GEÇER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA EĞİTİMİ NE?

Antalya’da 1984’te doğan Geçer, Schumpeter School of Business and Economics’i bitirdi. Yüksek lisans yaptı. 32 yaşındaki genç genel müdür, iş hayatına Almanya’da Vodafone’da başladı. IQ Group, PricewaterhouseCoopers AG’de Strateji Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2013’te Düsseldorf’te HEINE Medizin GmbH’da Genel Müdür oldu. 2015’te Lufthansa Havayolları’nda göreve başlayan Kemal Geçer, Satış Müdürlüğü görevini bir yıl boyunca yaptıktan sonra 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren de Lufthansa Türkiye’de genel müdür olarak göreve başladı.

Kemal Geçer Kimdir

KEMAL GEÇER KENDİNİ NASIL ANLATIYOR?

Kemal Geçer kendisini tanıttığı kişisel sitesinde kariyeri ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor “İlk startup girişimimi henüz 18 yaşında iken kendi birikimlerimle kurdum. Bu deneyimimi başka girişimcilikler takip etti. Bunun yanı sıra 4 farklı Fortune500 Global şirketinde Yurtdışında ve Türkiyede farklı iş alanlarında ve çeşitli kademelerde çok heyecan verici görevler takip etti. Elbette önemli olan iyi bir pozisyonda görev almaktan çok orada sağlanan katma değer. Bunlara örnek vermek gerekirse: henüz ‘Junior’ olarak çalıştığım M&A Danışmanlık şirketine 100 Milyon Dolarlık bir proje kazandırdım. DAX30 şirketlerine projelerde çalıştığım PwC’dan ayrıldığım gün kendi danışmanlık şirketimi kurdum ve bir girişimci olarak sıfırdan başlayıp, ekip kurup, danışmanlık projeleri almak müthiş bir mücadele deneyimi oldu. Uluslararası projeler yönettikten sonra, sağlık sektöründe bir şirkette Genel Müdür olarak şirketin yeniden yapılandırmasını yönettim. Ve sadece 2 sene içerisinde EMEA bölgesinde 20 Ülkede satış ağlarını oluşturdum. 31 yaşına geldiğimde Lufthansa Group'un en genç Genel Müdürü olma fırsatını yakaladım. Bu son 5 sene içerisinde Türkiye Havacılık tarihinin en zor dönemini geçirmesine rağmen daralan yüksek rekabetçi pazarda payımızı artırarak pazarı ‘over-perform’ edebildik. Bu süre içinde bir çok Üniversitede, ekonomi zirvelerinde ve uluslararası şirketlerin daveti üzerine konuşmacı olarak bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.”

KEMAL GEÇER TESLA TÜRKİYE CEOSU OLDU

Elon Musk’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme ve Anıtkabir ziyaretinin sırrı gün yüzüne çıktı. Dünyanın elektrikli otomotiv devi Tesla, Türkiye’de kurduğu Tesla Motorları firmasıyla bütün modellerini ülkemize getiriyor. Modeller arasında, Tesla’nın en ileri teknolojili ve en hızlı modeli Tesla S de var. Türkiye’deki firmanın sermayesini 50 milyon lira nakit ödeyerek arttıran Elon Musk, iş görüşmesini bizzat yaparak 2015 senesinden bu yana Lufthansa Havayolları’nın Türkiye-Irak CEO’su olarak görev yapan ve firmanın yüzde 20 büyümesinde büyük pay sahibi olan Kemal Geçer’i transfer etti. 

Yorumlar