YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Seçimlerde partiler ve adaylar arasındaki yarış, rekabet, kazanma mücadelesi demokrasinin güzelliğidir.  Türkiye’de maalesef yıllardır bu demokrasi güzelliğini gölgeleyen terör örgütünün unsurları ve uzantıları vardır. Türkiye’nin terör bölgesi olması sebebiyle her seçim dönemi kendi hedeflerine yol açmak isteyen terör örgütlerinin seçim dönemlerinde kanı bitlenmektedir.

Hatırlayın, 30 Mart 2019 ve tekrarlanan İstanbul yerel seçimlerinde PKK, FETÖ, DHKP-C her yerde seferberlik başlatmıştı. Terör örgütü PKK, Kandil’den peş peşe yaptığı açıklamalarla CHP ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleme çağrısı yapmıştı. PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin tüm unsurları Kandil’in bu destek çağrısını görev kabul edip canla başla seçim çalışmaları yapmıştı. Sonra da çıkıp “CHP ve Ekrem İmamoğlu’na seçimleri biz kazandırdık” açıklamalarını yapmışlardı. Zaten CHP belediye başkanları da “Bu zafer aynı zamanda HDP’nin başarısıdır” diyerek onları taltif etmişti.

FETÖ’nün yöneticileri, yazarları, yorumcuları da, DHKP-C bağlantılı unsurlar da sosyal medya üzerinden bu desteklerini olabildiğince net gösterdiler.

Terör örgütleri ve uzantıları 30 Mart 2019 ve tekrarlanan İstanbul yerel seçimlerinde nasıl seferberlik hâlinde çalıştılarsa, cumhurbaşkanlığı seçimlerini de ölüm kalım meselesi görmektedir. Yerel seçimlerdeki mesailerini bin misline çıkarmış durumdadırlar.

Hepsi şimdi Kemal Kılıçdaroğlu etrafında birleşmiş, tüm umutlarını ona bağlamış durumdadır. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyen terör örgütleri niçin Kemal Kılıçdaroğlu’na umut bağlar ki? Ya terör örgütleri çok embesil ya da Kemal Kılıçdaroğlu onlara rahat nefes alma ve taleplerini gerçekleştirme vaatlerinde bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2015 yılından sonra tamamen terör örgütlerine teslim olmasına baktığımızda ölüm kusan terör örgütlerinin CHP üzerinden ölü yatırım yapmadığını anlıyoruz. Tüm terör örgütlerine bakın bu seçimleri son fırsat görüyorlar. Bu terör örgütleri niçin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı değil de Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan terör operasyonlarıyla bunları eziyor, nefes aldırmıyor, yok ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu ise terör örgütlerinin ezilmemeleri, ölmemeleri, varlıklarının yok edilmemesi için CHP’yi Türk devleti önüne barikat gibi seriyor. Onların ağzıyla konuşuyor, onların hayal dünyasına sesleniyor, onların taleplerini kendi ihtiyacı gibi görüyor.

İşte bu yüzden terör örgütlerinin gönlünde Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük bir kredi açılmıştır.

Kandil’deki elebaşı Murat Karayılan ve Duran Kalkan’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen açıklamaları sonrası Kandil ve PKK unsurlarından destek açıklamaları peşi sıra geliyor.

Terör örgütü PKK'nın Eş Başkanı Bese Hozat “Bu seçim hiçbir seçime benzemiyor. Tarihi bir anlamı var. Seçim süreci ile birlikte güçlü bir mücadele yürütülürse bu faşist iktidar 14 Mayıs'ta yıkılacaktır. Seçimler bitene kadar askeri eylemlerimize son verme kararı aldık" açıklamasını yaparak hem Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklamış hem de ona terör eylemlerini durdurarak kıyak geçeceğini belirtmiştir.

Kandil/PKK cephesindeki bu hareketliliğin aynısı Pensilvanya/FETÖ cephesinde yaşanmaktadır. Her iki terör örgütü ve benzerleri Kemal Kılıçdaroğlu ile rahat nefes alabileceğini düşünmektedir.

O yüzden “Sana Söz” mesajını kendilerine verilmiş hayat öpücüğü görüyorlar. Ama Türk milleti, Kılıçdaroğlu’nun ihanetlerinin farkında ve ona üç koyun teslim edilmeyeceğini çok iyi biliyor.

Editör: Ferhat Erdemir