Tapu devrinde devrim gibi değişikliğe az bir zaman kaldı. Önümüzdeki ay itibarıyla dükkan, arsa, ev gibi gayrimenkullerin satışı noterlerden de yapılabilecek.

NOTERDE TAPU DEVRİ 1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Noterler sisteme dahil olacak, devir işlemleri hızlanacak, güvenlik maksimum seviyeye ulaşacak. Arsa, dükkan ve konut gibi gayrimenkullerin devir işlemlerinin noterlerde de yapılması sağlayan düzenlemenin hayata geçmesine 1 aydan az bir zaman kaldı. 1 Temmuz itibarıyla başlayacak sistem tıpkı tapu dairelerindeki gibi randevu usulüne dayalı, noterden randevu alınacak, o gün geldiğinde alıcı ve satıcı buluşacak ve tapu devir işlemi yapılacak.

NOTERLER GEÇİCİ BELGE VERECEK

Noter Başkatibi Hakan Çağlar, "Tapu dairesinin vereceği tapu yerine geçici bir belge vereceğiz. Bu belge ile de tescil yapılıp tapularını alabilecekler" dedi.

NOTER ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Noter Başkatibi Hakan Çağlar, "Tapu dairesinin vereceği tapuyu yerine geçici bir belge vereceğiz. Bu belge ile de tescil yapılıp tapularını alabilecekler. Noter ücreti olacak ama cüzi bir miktar olacak" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nahçıvan'a gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Nahçıvan'a gidiyor

EN AZ 5 KAT DAHA HIZLI OLACAK

Show Haber'in haberine göre noterlerin devreye girmesiyle işlemler en az 5 kat daha hızlı olacak. Sistemle dolandırıcılığın da büyük ölçüde önüne geçilecek.