Akşener katıldığı canlı yayında bu görüntünün deprem nedeniyle üzüntüsünün yansıması olduğunu iddia etti. Oysa Akşener sadece bir dakika sonra aynı yayında kahkahaya boğuldu.

Türkiye'de siyaset arenası Altılı Masa’nın son günlerde kriz üzerine kriz yaşaması nedeniyle ısındı. Masadaki krizin mimarı ise İP Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Meral Akşener, masadaki diğer beş partinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklemesi nedeniyle Altılı Masa’ya rest çekmiş ve hızını alamayıp dayatmaya uğradığını dile getirerek ittifak ortaklarına zehir zemberek sözler söylemişti.

ÖNCE REDDETTİ SONRA KABULLENDİ

Altılı Masa’nın görünen krizi ise daha sonra Meral Akşener'in sözlerini unutup Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmesiyle farklı bir boyuta taşındı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması şartıyla masaya dönen Akşener, şimdilik mevcut durumu kabullendi.

"MUTSUZLUĞUMUN NEDENİ DEPREM" DEDİ AMA...

Öte yandan İP Genel Başkanı Meral Akşener, Fatih Altaylı'nın canlı yayın konuğu olduğu programda yine bir skandala imza attı. Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının kamuoyuyla paylaşıldığı anlarda Saadet Partisi önündeki görüntüsü için epey ilginç bir savunma gerçekleştirdi.

14 Mayıs öncesi pusuya yattılar! Fondaş medya postmodern taktikleri devreye aldı 14 Mayıs öncesi pusuya yattılar! Fondaş medya postmodern taktikleri devreye aldı

BİR DAKİKA SONRA KAHKAHA ATTI

Akşener, deprem nedeniyle psikolojik olarak etkilendiğini ve Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklandığı sıralarda mutsuz göründüğünü söyledi. Akşener tam bu açıklamayı yaptıktan bir dakika sonra ise canlı yayında Altaylı ile birlikte kahkaha boğuldu.

Kaynak: Sabah