Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, bugün akşam saatlerinden sonra Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Muş, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Van'ın güneyi, Diyarbakır'ın kuzeyinin yüksekleri, Siirt ve Batman illerinin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışları bekleniyor.

Gece saatlerinden sonra ise Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van'ın kuzeyinde yoğun kar yağışı tahmin ediliyor.

3 İLDE AKŞAM SAATLERİNE DİKKAT

Adıyaman ve Gaziantep ile Hatay'ın 1000 metre üzeri yüksek kesimlerinde akşam saatlerinden itibaren kuvvetli, Adıyaman'ın kuzey ilçelerinde de yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor.

GÜMÜŞHANE'DE KUVVETLİ KAR YAĞIŞI

Ayrıca, bugün öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane'de kuvvetli, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Artvin illerinin yüksek kesimleri ve Bayburt'ta yer yer yoğun kar yağışları görülecek.

UYARININ RENGİ 'TURUNCU' VE 'SARI'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan 'MeteoUyarı' sisteminde, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hakkari, Kars, Malatya, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan için 'turuncu', Gaziantep, Hatay ve Gümüşhane için 'sarı' kodlu uyarı yapıldı.

Editör: Ferhat Erdemir