Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 30 Nisan Pazar günü için 9 bölgeye sarı kodlu uyarı yayımlanırken doğu kesimlerde azalacağı, batı kesimlerde biraz artacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Tekirdağ, Ankara'nın kuzey ve doğusu, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Bayburt, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Mardin'in doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

9 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 9 ili `sarı kod` ile uyardı. İşte gök gürültülü sağanak beklenen iller; Bingöl, Elazığ, Erzincan, Mardin, Siirt, Tunceli, Bayburt, Diyarbakır ve Batman.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Editör: Ferhat Erdemir